Бойлер можна – котел ні: зміни до Закону “Про житлово-комунальні послуги””

З 1 травня 2019 року набули чинності зміни до закону про житлово-комунальні послуги. Найбільш поширені питання:

  • Чи можна встановлювати в квартирі електричний бойлер?
  • Чи можна влаштувати в квартирі автономне опалення?

Про це ObozTV розповів Олександр Сергієнко, директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста”. Експерт прояснив суть змін до Закону.

Чи можна встановити в квартирі електричний бойлер для гарячої води?

Бойлер для нагріву гарячої води можна встановлювати без проблем. На це заборони немає.

“… проконтролювати це практично неможливо. У людей є повне моральне право це робити”, — наголосив Сергієнко, нагадавши що відключення гарячого вопостачання досить таки часте явище в Україні.

Встановлювати електричний бойлер є сенс, якщо у вас встановлений лічильник на гарячу воду централізованого водопостачання. Користуючись водонагрівачем, власник оплачує єлектроенергію та холодну воду. На лічильнику гарячої води будуть нулі.

Чи можна влаштувати в квартирі автономне опалення?

Відмовитися від централізованого опалення, за словами експерта, значно складніше, а іноді й неможливо. Встановити автономну котельню можна лише в тому випадку, якщо таке рішення ухвалить більшість мешканців. І доведеться зібрати безліч документів.

“Якщо ви створите ОСББ або проведете збори і вирішите, що встановите собі дахову котельню чи щось подібне, то все одно потрібно буде походити по інстанціях, отримати необхідні дозволи, і встановити цю котельню. Тоді вам офіційно відріжуть централізоване теплопостачання”, — пояснив Сергієнко.

Такод він нагадав, що автономне опалення це більша відповідальність та значні інвестиції як при встановленні, так і в процесі експлуатації.

“З часом такі дахові котельні зношуються і потребують капітального ремонту або заміни. І все це лягає на плечі мешканців. Ніхто за них цього робити не буде. Вони повинні це фінансувати”, —розповів експерт.

В індивідуальному порядку неможливо відмовитися від централізованого опалення та водопостачання. Потрібна згода всих власників. Нова редакція закону про ЖКП передбачає право власника квартири відмовитися від централізованого опалення і гарячого водопостачання лише в тому випадку, якщо на автономне переходять більше 50% власників приміщень.

Leave a Reply