Індивідуальне опалення в квартирі

Індивідуальне опалення в квартирі малюнок.

Утеплення будівель, установка теплозберігаючих вікон і дверей є важливими кроками на шляху до підвищення енергоефективності житла та економії на опаленні, але без надійної системи опалення ефективність цих кроків може бути повністю знівельована. Зокрема, робота систем центрального опалення залишає бажати кращого: низький або надто високий тиск у трубах та часті аварії стоять на шляху стабільного опалення та комфортного життя у власній квартирі, а невідповідність ціни та якості за послуги стає останньою краплею при порівнянні центрального до індивідуального опалення в квартирі на користь останнього.

Що таке індивідуальне опалення?

Індивідуальне опалення в квартирі – це система опалення, яка встановлена у вашому житлі та повністю знаходиться під вашим контролем. Ви вирішуєте, коли її вмикати та яка буде температура в приміщені. Від складності встановленої системи залежить рівень вашого контролю над системою. Можна встановити котли з регуляторами, в яких є можливість налаштувати добовий розклад опалення, а також мати регулятори на батареях та температурні датчики у кожній кімнаті. Чим складніша система, тим вона дорожча, але в той же час тим більш економна.

Види індивідуального опалення

Найпопулярніший тип індивідуального опалення в квартирах – газові або електричні котли. Сучасні котли йдуть у великій різноманітності дизайну та функціоналу, тому кожен домовласник може підібрати котел по своїм можливостям і необхідності. Найкращим варіантом універсально можна назвати настінний двоконтурний котел з регулятором. Невеликі розміри дозволять розмістити його в найменшому приміщені, він буде автоматично контролювати опалення і додатково ви завжди матимете доступ до гарячої води. До класичної системи опалення можна також підключити “теплу підлогу” та рушникосушку.

Газові котли для індивідуального опалення.

Інший тип індивідуального опалення – сонячний колектор. Він є допоміжним джерелом тепла, зате найбільш дешевим. Сонячний колектор нагріває теплоносій сонячним промінням з вулиці. Цей тип не підходить для статусу єдиного джерела опалення, але сонячний колектор створює хороший тандем з котлами. Геліосистема може проводити нагрів теплої підлоги і він повністю незалежна від традиційних енергоносіїв (газу, електроенергії).

Твердопаливні котли мало підходять для опалення в багатоквартирних будинках (вони не відповідають нормам пожежної безпеки і на їх установку в квартирі не видадуть дозволу), цей варіант лишається релевантним тільки для власників приватних будинків і котеджів.

Плюси та мінуси індивідуального опалення в квартирах

Системи індивідуального опалення мають ряд очевидних плюсів:

  • комфорт і тепло у житлі незалежно від ЦО;
  • фінансова економічність на опаленні;
  • регуляція мікроклімату квартири згідно з власними бажаннями та можливостями.

Серед мінусів можна виділити складну процедуру отримання дозволів на відключення від центрального опалення та встановлення індивідуального обладнання в квартирі, значні витрати на покупку та установку системи. Але кожна з цих проблем швидко окупається завдяки економічності та комфорту, які індивідуальне опалення надає в порівнянні з ЦО.

Електричний котел в індивідуальному опаленні квартири.

Також, намагайтесь не економити на системі або установці, плануючи та установлюючи її самостійно – це не тільки складно, але й небезпечно у випадку, якщо система встановлена неправильно.

Якщо ви роздумуєте, чи варто вкладатись в систему індивідуального опалення, купуйте її без сумніву – індивідуальне опалення в квартирі однозначно покращить якість вашого проживання, убереже від лютих морозів та зекономить тисячі гривень впродовж терміну експлуатації.

Leave a Reply