Британія інвестує у перший проект із зберігання газоподібного водню

Уряд Великобританії виділив 9,4 мільйона фунтів стерлінгів на перший проект з виробництва та зберігання газоподібного водню на найбільшому вітряку у Великобританії, повідомило міністерство з питань бізнесу, енергетики та промисловості.

« Уряд Великобританії виділив 9,4 мільйона фунтів стерлінгів на перший у своєму роді новий водневий проект на найбільшій вітроелектростанції у Великій Британії біля Глазго. Проект передбачає виробництво та зберігання водню в рамках переходу країни на чисту енергію », – йдеться у повідомленні.

зберігання газоподібного водню

Йдеться про вітряну електростанцію Whitelee компанії ScottishPower, новий об’єкт працюватиме на системі, яка дозволяє перетворювати воду на газоподібний водень, як один із способів зберігання енергії. Вироблений газоподібний водень постачатиметься місцевому транспорту як безвуглецеве паливо.

Щодня об’єкт зможе виготовляти від 2,5 до 4 тонн газоподібного водню на день.

Наголошується, що ці величезні інвестиції в новаторський проект є ілюстрацією серйозності уряду Британії щодо досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Великобританія стала першою у світі великою економікою, яка взяла на себе зобов’язання досягти вуглецевої нейтральності. Однією з найбільш амбітних завдань у рамках цієї стратегії стала мета скорочення до 2030 року викидів в атмосферу на 68%. Уряд Британії зобов’язався повністю відмовитися від використання вугільної енергії до 2024 року, а до 2030 року — припинити продаж нових автомобілів на бензині та дизельному паливі.

Leave a Reply