ДБН В.2.6-33: 2018 оновлені, з 01/12/18 вступили в дію

З 1 грудня офіційно вступили в дію оновлені державні будівельні норми по теплоізоляції фасадів (ДБН В.2.6-33: 2018 “Конструкції зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування”), які передбачають впровадження європейських вимог до енергомодернізації фасадів.

Uteplennya-budynku

Переглянути ДБН В.2.6-33: 2018 в форматі PDF ви можете по цьому посиланню.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе. “…використання альтернативної енергетики та інших сучасних рішень, в тому числі, по теплоізоляції фасадів – це те, що в Європі вже давно є нормальною практикою. … У нас же в Україні, на жаль, поки немає такої поширеної практики. Це потрібно міняти. Тому ми взяли за основу європейський досвід і при оновленні ДБН по фасадній теплоізоляції привели у відповідність вимоги про проведення таких заходів. Нові ДБН вже діють з 1 грудня “, – повідомив заступник міністра.

За інформацією міністра, проведення таких заходів дозволить економити до 15% тепла щорічно.

“Для всієї країни економія може скласти близько 3 млрд грн при термомодернізації 3% всіх будівель щорічно. І чим більше буде реконструйовано і побудовано таких будинків, тим більше буде економія”, – зазначив чиновник.

Планується, що це також дозволить на 15-20% підвищити термін експлуатації будівель.

“Сьогодні приблизний термін експлуатації будівель становить 100 років, і проведення таких теплоізоляційних заходів продовжить їм життя ще до 20 років”, – додав Парцхаладзе.

Норми поширюються на проектування конструкцій зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією житлових, громадських і промислових будівель і споруд при новому будівництві, реконструкції і капітального ремонту (термомодернізації) з урахуванням вимог Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд і ДБН В.1.2-11-2008 ” Основні вимоги до будівель і споруд. Економія енергії “.

Нові ДБН були розроблені Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій на заміну діючих ДБН 2008 року.

Leave a Reply