Для чого потрібен фільтр грубої очистки води та яким він буває

Вода добра коли вона чиста. На жаль, та  що надходить в будинок з централізованого водопроводу, з власної свердловини, колодязя, накопичувальної емності часто містить сторонні домішки. Є різні типи домішок – хімічні, біологічні, механічні. До механічних відносяться окалина, пісок, залишки органіки, різні волокна і таке інше. Для видалення останніх використовують фільтр грубої очистки води.

Види фільтрів грубої очистки води.

Зазвичай, фільтр грубої очистки монтується на вході води в будинок.  Після запірної арматури перед лічильником обліку води. Таке місце розміщення очистного приладу забезпечить захист всих водоспоживачів в будинку. І сантехніку, і кухонну техніку, і змішувачі.

Друге часте найменування фільтра грубої очистки води – передфільтр. Тобто він виконує попередню очистку рідини від механіки, а вже потім наступає черга фільтрів тонкої очистки для приготування якісної питної води.

Призначення фільтра грубої очистки

Виробники побутової техніки, яка споживає воду, ставлять умову по наявності фільтра. До такого обладнання відносяться пральні та посудомийні машини, накопичувальні та проточні бойлери, опалювальні котли, колонки. Якщо в разі виходу за ладу, буде виявлено що обладнання експлуатувалось без фільтра, може бути відмова в гарантії. Краще встановити фільтр грубої очистки води. Це може заощадити в майбутньому добрі гроші. Та й подовжить срок служби техніки.

Сантехніка – змішувачі, зливні бачки, душові лійки – досить чутлива до якості води. Якщо вона забруднена сантехніка починає підтікати, прокладки швидко зношуються, забиваються отвори на сіточках, падає тиск. Поверхі, по яким тече вода, можуть вкритись неприємним брудним налітом.

Лічильники можуть постраждати від домішок в воді. Заміна лічильника недешава та клопітка процедура. До того ж, на період відсутності лічильника доведеться платити за невигідним тарифом.

Передфільтр дуже бажано встановити перед фільтром тонкої очистки. Це дозволить рідше міняти картриджі, засипку чи мембрани. Ціна його не велика.  На відміну від систем тонкого очищення води.

Конструкція передфільтра

Найпростіші це фільтри з металевою чи пластиковою сіткою. Вони бувають косими, прямими, колбовими. Корпус може бути з металлу (латунь, нержавійка) або пластику. У деяких модифікацій є можливість промивання і чищення сітки без необхідності демонтажу (самопромивні). Іноді зустрічаються системи з автоматичною промивкою.

Більш функціональні передфільтри клмбіновані з регулятором тиску. Він знижує тиск до нормального 3-4 Бар, що дозволяє захистити підключену техніку від стрибків тиску або гідроударів.

В ще більш просунутих моделях є манометр, один або два. Він дозволяє контролювати тиск води. Фільтри з двома манометрами дозволяють бачити тиск до та після фільтра. Якщо різниця велика, пора його промити.

В якості передфільтра на введенні в будинок або квартиру може встановлюватись колба з картриджем з нетканого поліпропілену або поліефіру. Розмір комірким сітки зазвичай становить 5-50 мікрон.

Особливості вибору фільтра грубої очистки води

Все залежить від якості води на вході в будинок. Для порівняно чистої води буде достатньо картриджа з нетканого матеріалу. Але таке буває нечасто. Краще першим встановити фільтр з металевою сіткою 50 – 100 мікрон, а потім колбу з картриджем.

При виборі очищувача важливо правильно вирахувати його продуктивність. Він повинен забезпечувати витрату води, більшу ніж пікове споживання.

На брудну воду з великою кількістю механічних домішок не варто ставити картридж з дрібними порами. Він буде швидко замулюватись і міняти його прийдеться дуже часто. А це накладно. Перевага сітчатого фільтра – його можна промивати багато разів в любий час.

Необхідно додати, вода після передфільтра для технічного споживання. Для очищення до стану питної потрібна додаткова тонка очистка картриджами з вугіллям, зворотнім осмосом, ультрафільтрацією.

На відео трищаблева система очистки води ECOSOFT ABSOLUTE:

Leave a Reply