До ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання» внесено зміни

Наказом Мінрегіону України від 17.02.2020 року №47 затверджено Зміну №1 до ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання».

Влітку 2019 р. були оновлені вимоги до проектування нових та реконструйованих будинків, до капітального ремонту та інженерному переоснащенню систем газопостачання. Норма ДБН, що викликала значний резонанс, обмежувала використання газових агрегатів для поквартирного опалення та гарячого водопостачання в житлових будинках, що проектуються, лише 3 поверхами.

Нові зміни стосуються п. 9.26 ДБН В.2.5-20:2018. До поточного часу вона була прописана так: «В індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних житлових будинках поверховістю не більше 3 поверхів допускається встановлення газових теплогенераторів сумарною тепловою потужністю до 30 кВт, що забезпечують потреби опалення та гарячого водопостачання».

Як вказували спеціалісти, в нормі не були враховані особливості організації димовідводу. Норма не включала опис як застосовувати газові плити та прилади автономного опалення на поверхах вище третього.

НОВА РЕДАКЦІЯ до ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання» деталізує ці моменти. Нова редакція:

«9.26 При будівництві житлових будинків допускається передбачати встановлення газовикористовуючого обладнання для поквартирного опалення та гарячого водопостачання, а також побутових плит.

Встановлення теплогенераторів з відкритою камерою згоряння допускається для гарячого водопостачання багатоквартирних будинків заввишки до п’яти поверхів включно за наявності відокремлених димових каналів для кожного газифікованого приміщення.

Встановлення побутових плит, теплогенераторів з закритою камерою згоряння, з використанням колективних димоходів, допускається для будинків заввишки до 10 поверхів включно.

Для квартир, розташованих на 10 поверсі, що мають декілька рівнів, допускається газифікація тільки першого рівня.».

У проектувальників, враховуючи нові зміни, розширились можливості встановлювати газові агрегати для автономного опалення та ГВП в багатоповерхових будинках. Уточнені вимоги до відведення димових газів, зняті (!) обмеження на потужність встановлюваних газових апаратів. Можливо, найближчим часом будуть нові зміни до ДБН В.2.5-20:2018.

Скачати ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання» можна за посиланням.

Leave a Reply