Дрова для дров’яного котла: правила складування та зберігання

Як правильно складувати та зберігати дрова, транспортування дров тачкою.

Один з головних важливих факторів роботи дров’яного котла це якість дров. Бажано щоб вони були сухими, вологістю біля 20%. Це дозволить котлу працювати на заявлену виробником потужність, показувати високий КПД. Сирі дрова можуть привести до виходу котла з ладу. Нижче як правильно складувати ти зберігати дрова.

  1. Виберіть місце, постійно відкрите для сонячного проміння, враховуючи, що стопку необхідно складати перпендикулярно до основного напряму вітру у вашій області. Якщо повітряні маси рухаються непередбачувано, розкладайте дрова у напрямку з півдня на північ – так дрова будуть обдуватись західно-східними вітрами.
  2. Розкладіть на землі обрізні дошки, бруси, формуючи фундамент для дров – він захистить деревину від сирості з землі. Оптимальна ширина для стопки – 4 паралельно укладених дошки.
    Складування, зберігання дров.
  3. Сформуйте вежу з одного краю фундаменту, складаючи штабелями по 2-4 поліна паралельно та кладучи кожен наступний рівень перпендикулярно до нижнього ряду. Оптимальна висота вежі – 6 горизонтальних рядів.
  4. Збудуйте подібну вежу на іншому краю фундаменту. Ці формації слугуватимуть підтримкою для дров посередині.
  5. Складайте поліна між вежами, залишаючи простір між дровами для вільної циркуляції повітря. Якщо скласти дуже щільно, вітер не зможе підсушувати дрова та упереджувати відсирівання.
  6. Накладайте дров до висоти веж по бокам. Якщо треба, підіпріть кладку жердинами для упередження розпаду. Накрийте стопку брезентом.

Доступ до сонячного проміння та захист від вологи мають вищій пріоритет, ніж напрям вітру, яким будуть обдуватись поліна.

Слідуйте цим простим правилам і ваш дров’яний котел буде служити довго та надійно, а обслуговувати його буде набагато простіше.

Leave a Reply