Двоконтурний твердопаливний котел – тепло і з гарячою водою

Щоб життя в приватному будинку було комфортним, його власнику потрібно забезпечити надійне функціонування інженерних комунікацій, в тому числі систем опалення та гарячого водопостачання. Створення опалювальної мережі повністю є проблемою мешканців домоволодіння, і вирішувати її доведеться самостійно.Двоконтурний котел в розрізі з баком.

Буде потрібно придбати котельне обладнання, яке буде надійним, довговічним, простим в регулюванні та управлінні, доступним за ціною. Одне з таких – двоконтурний котел на твердому паливі.

Призначення двоконтурних твердопаливних котлів

Призначаються двоконтурні котли опалення на твердому паливі для обігріву приміщень та приготування гарячої санітарної води. Вони можуть функціонувати на дровах, вугіллі, брикетах, пелетах, біопаливі з деревних відходів і т.д. На сьогоднішній день котли двоконтурні твердопаливні вважаються відносно недорогим і надійним варіантом опалення будинку та забезпечення гарячим водопостачанням.

Теплоагрегати по типу ГВП бувають двох видів:

 • з вбудованим бойлером;
 • з вбудованим змійовиком.

Особливість двоконтурних твердопаливних котлів з вбудованим апаратом для приготування гарячої води –  неможливість точного регулювання нагріву, що дозволяє забезпечувати стабільну температуру теплоносія для обігріву приміщень.

Різниця між одно- і двоконтурними моделями

Головна відмінність – котел твердопаливний двоконтурний призначається виключно для опалення будинку, а в конструкції 2-контурного передбачена нагрівальна спіраль або бак для підігріву води.

Таким чином, якщо встановити одноконтурний пристрій, то для забезпечення мешканців гарячою водою для побутових потреб необхідно буде додаткове рішення. Теплоносієм в одноконтурному твердопаливному агрегаті може бути як вода, так і спеціальний антифриз. На твердопаливний двоконтурний котел опалення покладається дві функції – це постачання тепла приміщень і нагрівання води.

На фото нижче в водяній стінці видно трубки мідного змійовика ГВП:

Видно мідний змійовик в двоконтурному котлі.

Переваги та недоліки двоконтурних агрегатів

Подібно до інших нагрівальних пристроїв, двоконтурні твердопаливні котли мають ряд переваг і недоліків.

Переваги

 • доступна вартість опалювального обладнання
 • недорога експлуатація;
 • зручність використання;
 • надійність в роботі;
 • можливість застосовувати різні види палива;
 • недороге обслуговування.

Недоліки

 • тверде паливо закладається вручну (окрім пелетних котлів);
 • складне регулювання температури теплоносія;
 • потрібно місце, необхідне для зберігання палива;
 • необхідність просушки дров до завантаження.

В підсумку твердопаливний двоконтурний котел має більше переваг, ніж недоліків. Доцільно чи ні встановлювати в будинку такий нагрівальний агрегат, кожен власник нерухомості вирішує в індивідуальному порядку, але можна відзначити, що думки і відгуки про ці прилади серед споживачів розділилися, оскільки вони багато в чому залежать від побажань до комфорту та економії, а також фінансових можливостей забудовника..

Принцип роботи, вибір

Принцип роботи котлів, які працюють на різних видах твердого палива, не можна назвати особливо складним.

Призначення основного контуру полягає в підтримці стабільної температури в трубопроводах системи опалення. Температура автоматично регулюється регулятором тяги або вентилятором.

Другий контур підтримує температуру гарячої води. Датчик, встановлений всередині накопичувального бака для води, миттєво реагує на його охолодження.

Досить часто до одноконтурних агрегатів підключають додаткову ємність, а саме бойлер непрямого нагріву. В результаті споживачі мають не тільки економію палива, але і забезпечують будинок і людей, що живуть в ньому, стабільним гарячим водопостачанням, яке не залежить від напору води в трубах. Тому перед тим, як відправитися за покупкою котла, слід задуматися про покупку бойлера.

Опалювальне обладнання для заміської нерухомості представлено споживачам у великому асортименті, одних тільки твердопаливних котлів. різних за потужністю, технічним параметрам і в залежності від компанії-виробника, – не менше 200. Звичайно, дуже складно зробити вибір, особливо коли порівнюються моделі, схожі за параметрами. Існуючі котли опалення можуть працювати на електриці, газі, твердому або рідкому паливі. Вибір на користь того чи іншого варіанту проводиться в залежності від того, який з них більш доступний для користувача.

Тверде паливо є найбільш доступним варіантом для сільських жителів, як в плані видобутку, так і вартості. Для запуску в роботу, не потрібні дозволи від відповідних наглядових органів.

При виборі двоконтурного твердопаливного котла слід врахувати наступне:

 • тип використовуваного палива – беріть агрегат паливо для якого найбільш доступне та дешеве в вашому регіоні;
 • принцип згоряння палива – піролізний та верхнього горіння довше працюють на одній закладці палива, мtyit забруднюють навколишнє середовище;
 • тип теплообмінника – стальний дешевший, чавунний надійніший.

Українські бренди двоконтурних котлів на твердому паливі

Не всі виробники виготовляють двоконтурні котли. Нижче приведені бренди в асортименті яких є 2-контурні прилади.

 1. Старобельський машинобудівний завод
  Виробляє велику лінійку твердопаливних котлів, печей, буржуйок. Прилади з водяним контуром позначаються КОТВ-…В. Є моделі потужністю від 17 до 30 кВт.
 2. ATEM Житомир (Житомиртепломаш)
  Підприємство випускає двоконтурні моделі на 12 та 16 кВт – Житомир-12ВМ, Житомир-16ВМ.
 3. Буран
  Твердопаливний котел тривалого горіння Буран + ГВП – сучасний котел вітчизняного виробництва, здатний виконувати 2 основні завдання: обігрів приміщення і гаряче водопостачання. Особливістю даної моделі є наявність мідного змійовика, який підключається до системи водопостачання. Буран + ГВП – відмінний варіант вирішення проблем з обігрівом і гарячою водою. Працюють Буран + ГВП на дровах, деревних відходах, брикетах.

Висновок

Двоконтурні котли на твердому паливі в цілому непогане і порівняно недороге рішення. Проте для більшого комфорту по ГВП бажано встановити додатково бойлер непрямого нагріву.

Leave a Reply