Електроконвектори для опалення будинку

Електроконвектор в кімнаті
Електроконвектор в кімнаті

Невеликий заміський будинок або дача є сьогодні в багатьох. Зрозуміло, в основному, в такому будиночку бувають в літній час, коли про опалення не думають. Проте в деяких випадках в заміському будинку людям доводиться бувати досить часто – і тоді питання тепла в будинку стає більш актуальним і вимагають рішення. Зрозуміло, монтувати в будинку якісну опалювальну систему може бути просто невигідно. Коштує вона вельми дорого, та й вимагає постійного нагляду. Крім того, не завжди є можливість поставки у віддалені селища палива – а без нього жодна опалювальна система працювати не зможе. Тому багато власників заміських будинків зупиняють свій вибір на електричному опалювальному обладнанні, ставлячи електроконвектори для опалення будинку.

Електричні опалювальні системи

Звичайно, під саме поняття «електричні опалювальні системи» потрапляє досить багато різного типу приладів. Але насправді, воно передбачає дві кардинально різні опалювальні системи:

 • система з циркулюючим теплоносієм. Така система є досить дорогим, оскільки вимагає масу обладнання – нагрівальний котел, циркуляційний насос, розширювальний бак. Крім того, вам доведеться витратитися на радіатори і труби.
 • опалення за допомогою електричних приладів. Тобто, з використанням тепловентиляторів, колоріферов, конвекторів.

Наскільки це вигідно?

Безсумнівно, хтось може сказати, що опалювати заміський будинок електрикою не вигідно, оскільки вартість електроенергії досить висока. Але якщо врахувати те, скільки коштів знадобиться витратити на створення якісної опалювальної системи, то ціна на опалення приватного будинку електроконвектори здасться цілком прийнятною.

Разом з тим, електричне опалення приватного будинку конвекторами має кілька переваг, як показують відгуки:

 • насамперед, вам не потрібно буде створювати проект опалювальної системи і погоджувати його в спеціальних інстанціях;
 • система має найбільш високий ККД – 95%;
 • монтаж виконується дуже швидко і просто;
 • система не вимагає сервісного обслуговування;
 • простота експлуатації;
 • система працює повністю безшумно.

Навіть з таким недоліком, як досить висока вартість електроенергії, можна впоратися. Досить просто витрачати даний ресурс економно. Тобто, встановити регулятор таким чином, щоб обладнання прогрівало повітря в приміщенні, а не перегрівати його. Крім того, якісна теплоізоляція будинку також сприяє значному зниженню кількості споживаної електроенергії. Тобто, сучасні двері та металопластикові вікна будуть сприяти тому, щоб тепло трималося в приміщенні як можна довше.

Разом з тим, використання електричного обладнання для опалення будинку може бути неможливим у тому випадку, якщо лінія має невисоку потужність.

 

Використання конвекторів

Електричні конвектори для опалення дачі – вельми поширені опалювальні прилади, які дозволяють за досить короткий проміжок часу створити в приміщенні максимально комфортну температуру. Працює цей прилад досить просто – холодне повітря, потрапляючи крізь грати, стикається з нагрівальним елементом, внаслідок чого і нагрівається. А далі – він просто піднімається вгору, прогріваючи, таким чином, кімнату.

Нагрівальним елементом конвектора є ТЕН. Це провідник, що володіє достатньо високим опором, який має керамічну оболонку і запаяний в металевий корпус. Нагрівання Тена починається після того, як опалення будинку електричними конвекторами буде включено, і відбувається це досить швидко.

Слід зазначити, що окремі конвектори опалення електричні настінні і підлогові оснащені вентиляторами – вони допомагають значною мірою прискорити циркуляцію теплого повітря. Відповідно, з такими конвекторами прогрів кімнати здійснюється дещо швидше.

 

Типи конвекторів

На ринку представлено кілька типів конвекторів – ви можете вибрати той, який буде найбільш зручний.

Настінні електроконвектори опалення – їх можна кріпити на стіну або встановлювати на підлогу. Даний елемент може працювати від електромережі або виступати елементом водяної системи, теплоносій якої нагрівається електрокотлом.

Електроконвектор з вентилятором Air max 2000
Електроконвектор з вентилятором Air max 2000

Конвектори опалення електричні підлогові – відрізняються компактністю і порівняно невисокою потужністю. Але при цьому значно швидше прогрівають приміщення.

 

Визначення необхідної кількості конвекторів

Кількість і потужність використовуваних для опалення конвекторів безпосередньо залежить від розміру приміщення. Однак, щоб не помилитися з вибором, слід враховувати також кліматичні особливості вашого регіону і ступінь утеплення будинку. Тобто, для обігріву 1 м3 необхідно:

 • 20 Вт – якісна теплоізоляція, відповідна стандартам скандинавських країн;
 • 30 Вт – утеплені всі стіни і перекриття, встановлені склопакети;
 • 40 Вт – встановлені склопакети, стіни не утеплені;
 • 50 Вт – погана теплоізоляція.

Відштовхуючись від даних значень, ви зможете самостійно підібрати оптимальне по потужності електроконвекторное опалення приватного будинку, яке створить у вашому будинку комфортну атмосферу.

Звичайно ж, опалення заміського будинку електричними конвекторами не є єдиним вирішенням питання опалення заміського будинку. Однак це найбільш доступний для багатьох спосіб.

Leave a Reply