Газові підлогові котли

Підлоговий котел на газу
Підлоговий котел на газу

Коли ви тільки збираєтеся будувати будинок, або вже почали цей процес – перед вами обов’язково рано чи пізно виникне питання, а чим же його опалювати? На перший погляд, таке питання може здатися досить складним, тому що на сьогоднішній день можна знайти безліч варіантів опалювальних приладів на ринку обладнання для опалення. Як показують відгуки, якщо у вас квартира, то підійде двоконтурний газовий чи електрокотел. А якщо ж у вас заміський будинок, де буде можливість обладнати для опалення окреме приміщення, то можна вибрати котли газові, підлогові з одним контуром та бойлером непрямого нагріву.

Типи котлів

Так, опалювальний котел є спеціальним пристроєм, призначеним для обігрівання приміщення. Часто такого типу котли застосовуються ще й для того щоб нагрівати воду. Підрозділяються вони в залежності від того, який енергоносій застосовується, від призначення і принципу кріплення. Сьогодні найоптимальнішим варіантом є використання магістрального газу – це можна помітити, досліджуючи навіть рейтинг підлогових газових котлів опалення. Адже газ – це не тільки відносно дешево, але ще й практично. До того ж, у країнах СНД газ є переважаючим видом палива.

Потужність котла – це важливий показник. Від цього залежить не тільки вартість обладнання, але і те, яка кількість газу котел буде споживати, скільки квадратних метрів опалювати.

Щоб зробити розрахунок – є формула: 1 кВт потужності котла газового, підлогового зможе опалювати 10 квадратних метрів приміщення. Все це за умови, що приміщення буде добре утеплено, висота стель буде не вище 3-х метрів. А якщо ваш будинок має засклену лоджію, мансарду, цокольний поверх, то буде потрібно додавати додаткову потужність.

Ще один важливий аспект: потужність підлогового газового котла, яку заявляє його виробник, звичайно може бути тільки у випадку номінального тиску в магістралях на 13-20 мбар. Але по факту це тиск – нижче 10 мбар. Саме тому підлоговий газовий котел краще придбати з трохи більшою потужністю.

Також важливе питання – це те, для чого буде використовуватися ваш підлоговий газовий котел опалення. Існують одноконтурні та двоконтурні котли.

Одноконтурні підлогові газові котли опалення служать тільки для опалення приміщень. Вартість їх трохи нижче, ніж у двоконтурних. Другий же тип вміщує в собі не тільки засіб опалення, але й водонагрівальний пристрій, який буде постачати власників будинку гарячою водою. Що стосується їх потужних характеристик, то їм потрібно на 20-50% більше потужності, ніж одноконтурним, якщо брати приміщення однієї і тієї ж площі.

Підлогові газові котли опалення

Підлогові котли являють собою об’ємні і важкі установки. Теплообмінник таких котлів виконаний з такого матеріалу, як чавун. Він багато в чому покращує технічні властивості приладу, робить його менш вибагливим, ніж котли зі сталевими або алюмінієвими теплообмінниками.

Якщо ж у вас – малогабаритна квартира, то підійде настінний котел. Адже для невеликого приміщення не потрібна велика потужність, тому настінний котел підійде найкраще.

Ще одним критерієм вибору опалювального котла є характеристика, яка виникла відносно недавно. Звичайні газові котли опалення підлогові при спалюванні палива і віддачі 100% ККД все-таки не використовують всю емність енергоносіїв. Звичайно, це може здатися неймовірним – хіба може вироблятися більше тепла, ніж надходить енергія? Виявляється, це цілком можливо. Існує ще так зване приховане тепло – воно виробляється при конденсації пари. Адже при розрахунку ККД за показник 100% вважали питому теплоту згоряння сухого матеріалу, а те, що там була ще волога – в облік не бралося. І якщо при створенні пристрою враховувати і це, то ККД може бути збільшений на цілих 9-11%! Але і тут все залежить від енергоносія.

Якщо в такому випадку мати через природний газ, то максимальним значенням буде 11 відсотків. Звичайно ж, це буде відчутно на вашому бюджеті, особливо якщо зробити розрахунок на повний термін експлуатації пристрою. Звичайно, конденсаційний підлоговий двоконтурний газовий котел опалення матиме більшу вартість порівняно з іншими видами. Однак через якийсь час він повністю окупить себе. І в даному випадку це залежить ще й від приміщення – чим більше приміщення за площею, тим швидше котел окупається.

 

Управління котлом

Як правило, котли опалення є досить простими в управлінні та регулюванні. Найпростішим і економним способом регулювання є механічний термостат. Ця проста система грунтується на принципі температурного контролю.

Якщо температура носія тепла (зазвичай – води) стає нижче, ніж встановлений мінімум, пальник включиться автоматично і вимкнеться в тому випадку, коли температура перевищить допустиме максимальне значення.

Завдяки такому способу регулювання температурного режиму власники будинку отримують комфортні умови температури в будинку. Крім цього, надаються ще деякі функції:

  • Температурні регулятори, які мають зовнішні датчики, які фіксують погоду і регулюючі відповідно до неї температуру опалення.
  • Можливість електронного програмування температурного режиму в залежності від певного часу, днів тижня.
  • Окреме управління декількома контурами опалення відразу.
  • Можливість підключення додатково сонячних колекторів, які будуть ще й обігрівати воду для гарячого водопостачання.

Коли ви тільки вибираєте підлоговий газовий котел опалення, слід обговорити з консультантом наявність або відсутність кожної з цих функцій. Саме від цього залежатиме такий параметр, як вартість обладнання. Однак не варто спокушатися маленькою ціною, так як вона може свідчити про низьку якість пристрою.

 

Виробник котла

Крім інших характеристик, які впливатимуть не тільки на вартість котла, але й на такі процеси в подальшому, як підключення, обв’язування підлогового газового котла опалення, впливає також виробник. Адже різні виробники котлів пропонують абсолютно різні моделі.

Звичайно, зараз можна знайти будь-якого виробника – від найвідоміших марок до тільки недавно з’явилися на ринку техніки.

При виборі виробника опалювального обладнання можна орієнтуватися на наступні критерії:

Відгуки користувачів. Сьогодні можна поцікавитися не тільки у знайомих і друзів, але й знайти в інтернеті масу форумів, де

Підлоговий двоконтурний котел
Підлоговий двоконтурний котел

обговорюються ті чи інші моделі котлів. Але варто пам’ятати, що скільки людей – стільки й смаків. І якщо комусь ідеально підійшов один котел, то вам він може не підійти. До того ж, часом можна наштовхнутися на куплені відгуки. Саме тому краще орієнтуватися на відгуки реальних людей.

Вибираючи лідерів. Звичайно, це апріорі безпрограшний варіант. Адже якщо у виробника є висока репутація – він заробив її не одним роком роботи. Проте слід врахувати, що існують ще й нові виробники – якість їхньої продукції буде нітрохи не нижче, а ось вартість значно менше.

Самостійний розбір технічних характеристик моделей, розрахунок переваг і недоліків кожної моделі. Варто зауважити, що для цього потрібно володіти деякими знаннями в даній сфері. Але навіть у такому випадку ви не можете бути впевнені в 100%-во ідеальному варіанті.

Якщо розглядати ситуацію на ринку обладнання, то вона виглядає приблизно таким чином. Преміум-моделі представляють відомі виробники – Buderus, Viessmann. Середній клас – Unitherm, Ariston, Hermann, Electrolux, Baxi та ін. Окреме питання – це вітчизняний виробник. Сьогодні наші котли є досить популярними. Навіть за кордоном деякі марки зуміли завоювати репутацію – наприклад, Теплодар і Каракай.

Leave a Reply