Група безпеки бойлера VT.461 – новинка від VALTEC

Група безпеки бойлера VALTEC VT.461.
Група безпеки бойлера VALTEC VT.461.

VALTEC анонсувала новинку – группу безпеки для бойлера.
Електричні накопичувальні бойлери періодично розриваються і добре, якщо це закінчується тільки затопом. Це реальна загроза життю людини.
Тиск у водонагрівачі зростає також із-за теплового розширення під час нагрівання води. У побутових електроводопідігрівачах, як правило, розширювальний бак відсутній. Його роль грає повітряна подушка над патрубком забору гарячої води. Саме вона приймає додатковий обсяг збільшеної в об’ємі води. При цьому загальний тиск в баку зростає. Якщо він перевищить показник запобіжного клапана (зазвичай 6-7 бар), клапан відкриється, скинувши деякий об’єм води. Компактні групи безпеки, що додаються до побутових водонагрівачів, являють собою комбінацію зворотнього і запобіжного клапанів. Зворотній клапан не дозволяє воді, що нагрівається і розширюється, йти в холодний водопровід, а запобіжний клапан повинен захищати водонагрівач від надмірного тиску. Проте слід врахувати, що так «ідеально» система працює при справному термостаті, вбудованому в нагрівальний елемент. Якщо з якихось причин термостат вийде з ладу (а це трапляється досить часто), то ТЕН не відключиться на заданій температурі і буде продовжувати нагрівати воду, доводячи її до кипіння. Продуктивності запобіжного клапана, що входить у склад звичайної групи безпеки, не вистачить, щоб пропустити через себе достатній обсяг пароводяної суміші. Аварія водонагрівача в цьому випадку може мати дуже важкі наслідки.

Убезпечити себе від подібних «сюрпризів» можна з допомогою новинки VALTEC – групи безпеки VT.461. Вона складається з латунного нікельованого корпусу, в якому розташовані кульовий кран з затвором з полісульфона, пружинний зворотній клапан і запобіжний клапан великої продуктивності по воді або по водяній парі. Поворотний зливний пластиковий патрубок з пристроєм розриву струменя може бути з’єднаний з каналізацією за допомогою гофрошланга з накидною гайкою 1 1/4″. Запобіжний клапан групи безпеки має пристрій примусового відкриття, що дозволяє час від часу відкривати клапан, запобігаючи його «прикипання».

Група безпеки може встановлюватися як вертикально, так і горизонтально. При цьому зливний патрубок завжди повинен бути спрямований вниз, що забезпечується його шарнірно-поворотною конструкцією.
В даний час в асортимент VALTEC включені групи безпеки діаметром ½ і ¾”. В комплект входить сильфон, а для моделі ¾ ” ще і перехідник на ½”. Зовні ці моделі відрізняються один від одного кольором ковпачка запобіжного клапана – червоним (¾”) і зеленим (½”).

Порада. Навіть якщо в комплекті з дешевим електричним бойлером йде запобіжний клапан чи група безпеки, рекомендується встановити таку арматуру від провіреного, відомого виробника, а також періодично перевіряти її працездатніть. Це безпека.

Leave a Reply