Ядерний мікрореактор: каліфорнійський стартап Radiant

На думку більшості експертів, в найближчі 30 років відновлювальна енергетика не зможе повністю забезпечити потребу в енергії для функціонування економік в різних країнах світу. І незважаючи на існуючу небезпеку для природи і людини, все ж енергія, що отримується від атомних електростанцій, є основними джерелами сьогодні і в найближчій перспективі.

Ядерний мікрореактор - стартап RADIANT.

Один з напрямків в розвитку атомної енергетики в майбутньому простежується створення міні і мікро портативних ядерних реакторів, здатних локально забезпечити енергією населення та прилеглу інфраструктуру, забезпечити опалення та ГВП.

У зв’язку з цим хочеться навести приклад Каліфорнійського стартапу Radiant, який отримав фінансування на створення компактного, портативного та недорогого ядерного мікрореактора. Передбачувана потужність пристрою складе 1 мегават, він буде вміщатися в морській контейнер, забезпечувати енергією одночасно близько 1000 будинків і використовувати гелевий холодоагент замість води.

Компанія була заснована колишніми інженерами SpaceX, які вирішили, що технології для постачання енергією майбутньої колонії на Марсі можуть стати в нагоді насамперед і на Землі.

Radiant привернула 1,2 мільйона доларів США від бізнесу на розробку реакторів, які будуть відрізнятися високою ефективністю, мобільністю, швидкістю установки і універсальністю застосування.

На першому етапі стартап планує сконцентруватися на кількох напрямках пошуку клієнтів, серед яких можуть бути далекі поселення, райони стихійних лих і військові. Останні – найперспективніший ринок, оскільки такі генератори могли б забезпечувати енергією всю військову базу в віддаленому регіоні протягом чотирьох-восьми років, перш ніж витратити своє «сучасне паливо з твердих частинок», виключивши не тільки шкідливі викиди нинішніх дизельних генераторів, а й необхідність постійно задіяти вантажівки, необхідні для поповнення запасів палива.

Компанія Radiant заявляє, що його паливо в портативному ядерному реакторі НЕ плавиться і витримує більш високі температури в порівнянні з традиційним ядерним паливом. Використання гелію в якості теплоносія значно знижує ризики корозії, кипіння і забруднення. За словами компанії, вона отримала попередні патенти на свої технології, зокрема для заправки реакторів і ефективного відведення тепла з активної зони.

Вчені вже давно прагнуть створити ідеальне джерело енергії, який в кінцевому підсумку замінить вуглеводні з їх викидами парникових газів, буде живити наземний, морський і повітряний транспорт, і навіть космічні кораблі.

Використання енергії ядерного синтезу на сьогодні виглядає найбільш перспективним кроком в цьому напрямку.

Leave a Reply