Як розрахувати потужність алюмінієвого радіатора опалення

Радіатори Алюмінієві Ferroli POL 500\10
Радіатори Алюмінієві Ferroli POL 500\10

Можна скільки завгодно говорити про те, що серцем системи опалення є котел, але тепло в приміщенні, що обігрівається забезпечується завдяки радіаторам. Від того, чи правильно розрахована їх кількість, буде прямо залежати затишок в домі. Щоб грамотно зробити розрахунок, за основу беруться показники потужності однієї секції алюмінієвого радіатора опалення.

Чому алюмінієвого? У першу чергу тому, що вони значно перевершують за своїми показниками традиційні чавунні батареї, і саме їх все частіше застосовують при створенні сучасних опалювальних мереж.

Різновиди алюмінієвих батарей

Зверніть увагу! Алюмінієві радіатори виробляються двома методами – лиття та екструзії. При використанні методу лиття кожна секція виготовляється окремо.

Сировиною є силумін – алюміній з кремнієвими добавками, що не перевищують 12%. Литтям отримують різноманітні за формою секції, здатні витримувати тиск до 16 атмосфер, а іноді й більше.

Методом екструзії виготовляються не радіатори, а їх окремі частини, які потім скріплюються між собою. Цей метод дозволяє здешевити виробництво, але за технічними характеристиками батареї, створені екструзійним способом, поступаються литим. Є у них і ще один недолік – змінити кількість секцій в радіаторі неможливо.

Не можна не відзначити ще один вид алюмінієвих батарей – анодованого типу. Вони найдорожчі і, безумовно, високоякісні. Сировиною для їх виробництва служить очищений алюміній. Готовий виріб анодируется, завдяки чому стає абсолютно не схильним корозії. Окремі деталі в таких радіаторах з’єднуються муфтами.

Тому всередині вони абсолютно гладкі, а значить, їм не страшне обростання накипом. Їх робочий тиск – до 70 атмосфер.

Важливі параметри

 1. Відстань між осями може бути стандартним – 200, 350, 500, 600, 800 мм – або нестандартною. Найпоширеніший варіант – 500 мм.
 2. Висота також може бути різною. Перш ніж купувати батареї, варто виміряти відстань під підвіконням. Зверху і знизу від батареї має бути близько 10 см вільного простору. Від стіни до радіатора – близько 3 см. Усі секції повинні добре вміщуватися у відведене для радіатора місце.
 3. Тиск. Цей показник включає в себе робочий і опресовування тиск. Іноді може бути зазначено ще й максимальне. Стандартні показники робочого тиску для алюмінієвих радіаторів – 10-15 атмосфер. Для автономного опалення це достатні параметри, а для квартир з центральним опаленням краще підібрати модель з більш високими показниками – до 30 атмосфер. Опресувальний тиск повинен бути не менше 30 атмосфер. Краще купувати батареї з запасом. Це допоможе у випадку несправності або несподіваного збільшення тиску в системі.
 4. Теплопередача. Цей показник вказується у відношенні однієї секції. У середньому тепловіддача секції становить 100-150 Вт. Радіатори з високою тепловіддачею енергоефективніші. Саме з цієї причини алюмінієві моделі стали такими популярними на ринку.

Переваги та недоліки

Від чавунних алюмінієві радіатори опалення відрізняються цілим рядом показників:

 1. Висока тепловіддача, а значить, менший знос котла і можливість знизити витрати на опалення.
 2. Легко монтуються і вписуються в будь-який інтер’єр.
 3. Добре підходять для автономних систем опалення, а також можуть встановлюватися в багатоквартирних будинках.
 4. Можуть монтуватися як в систему зі старими чавунними трубами, так і в сучасні пластикові та металопластикові мережі.

Немає жодного опалювального приладу, жодного елемента інженерних мереж, який був би ідеальним і повністю позбавленим недоліків. Радіатори з алюмінію – не виняток з цього правила.

Серед важливих недоліків варто відзначити:

 • Високий ризик утворення протікань в місцях стиків секцій.
 • Нерівномірний розподіл тепла.
 • Незначну конвекційну тепловіддачу.
 • Нетривалий термін служби в порівнянні з чавунними батареями.
 • Високу схильність корозії за винятком анодируваних батарей.
 • Чутливість до нестабільності тиску в системі.

Ці недоліки можна вважати неважливими в автономних системах опалення, але при заміні радіаторів в будинку, підключеному до центральної магістралі, потрібно бути обережним. У таких випадках краще вибирати анодовані моделі, що не дивлячись на їх високу вартість. А ще краще встановити біметалеві радіатори.

Як розрахувати потужність радіатора

Якими б якісними не були батареї, вони не зможуть забезпечити необхідну тепловіддачу, якщо спочатку розрахунок потужності й кількості секцій був виконаний невірно. Основою розрахунків є потужність однієї секції. Вона вказується виробником в

Алюмінієвий радіатор в розрізі
Алюмінієвий радіатор в розрізі

специфікації до товару. Але необхідно враховувати, що середні показники можуть істотно відрізнятися від реальних.

Для розрахунку тепловіддачі застосовується параметр Δt, що представляє собою різницю між температурою повітря в приміщенні, що обігрівається і температурою в системі. На практиці цей показник рідко перевищує Δt 50 ° C. У той же час виробниками він декларується як Δt 70 ° C, що представляє собою ідеальні умови.

При розрахунку необхідно враховувати й інші дані:

 • Розташування приміщення в будинку.
 • Стан будівельних конструкцій.
 • Розміри і розташування вікон і дверей.
 • Матеріали, з яких побудований будинок.
 • Використовуваний вид котельного устаткування і т. П.

Найпростіший розрахунок можна зробити за формулою – площа кімнати, помножена на 100 і розділена на потужність однієї секції. Наприклад, для ефективного обігріву приміщення площею 25 кв. м необхідно 16 секцій. Ця цифра виходить з простого розрахунку – 25 × 100/150.

Висновок

Потужність кожної секції опалювального радіатора з алюмінію завжди вказується виробником в специфікації до моделі. Роблячи розрахунок кількості батарей, краще брати не декларовані цифри, а усереднені показники. Крім того, необхідно враховувати й інші фактори, що впливають на енергоефективність системи, а також тепло в будинку.

Leave a Reply