Як вибрати електричні конвектори?

Електроконвектор з терморегулятором
Електроконвектор з терморегулятором

Електричні конвектори опалення – сучасні опалювальні прилади, які здатні забезпечити максимально комфортну температуру у вашому домі. Конвектори опалення електричні, принцип роботи яких досить простий, засновані на елементарних законах фізики. У розташований в нижній частині кімнати у конвектор вільно надходить повітря. Там воно нагрівається від спеціального електричного нагрівального елементу. А далі – тепле повітря просто піднімається вгору, нагріваючи, таким чином, все приміщення. Такий процес циркуляції повітря є безперервним, оскільки повітряні маси, охладевая, поступово опускаються вниз – і знову потрапляють в конвектор.

На сьогоднішній день найпоширенішими є саме електричні конвектори. Однак перед їх покупкою слід ознайомитися з деякими особливостями даного приладу. Розглянемо, як вибрати конвектори опалення електричні та як вони працюють.

 

Переваги та недоліки електричних конвекторів

Одним з найбільш вагомих переваг електричних конвекторів можна назвати те, що вони відразу при покупці готові до роботи. Тобто, вам не потрібно буде довгий час працювати над проектом опалювальної системи, прокладати труби, купувати додаткове обладнання у вигляді опалювальних котлів або циркуляційних насосів. Досить просто поставити конвектор в будь-якому місці приміщення, увіткнути вилку в розетку електроживлення – і через кілька хвилин ви відчуєте, як від приладу виходять хвилі теплого повітря. Швидкість прогрівання приміщення також можна назвати великою перевагою – адже в інших опалювальних системах може знадобитися ще значну кількість часу на нагрів самого теплоносія.
Розміщувати електричні конвертори опалення можна де завгодно – головне, щоб був доступ до розетки. Деякі моделі можна як встановлювати на підлогу, так і підвішувати на стіну – що особливо зручно в тому випадку, якщо в будинку є маленькі діти.

Ще однією важливою перевагою електричних конвекторів є їх цілком доступна вартість. Навіть якщо ви вирішите використовувати виключно електроконвектори опалення, їх придбання обійдеться вам в значно меншу суму, ніж проектування і монтаж, припустимо, водяний опалювальної системи. Крім того, електронні конвектори не потребують сервісному обслуговуванні (чищення від накипу, видаленні залишків згоряння палива) – а це також економить кошти.

До переваг даного типу опалювального обладнання можна віднести їх безпеку для здоров’я людини.

Перш за все, конвектори опалення електричні, технічні характеристики яких прийнятні, що не пересушують повітря, не спалюють кисень. Крім того, сам прилад практично не нагрівається – і відповідно, ні ви, ні ваші близькі не зможуть об нього обпектися.
Вагомою перевагою конвектора перед звичайним радіатором є наявність регулятора нагріву. Це дозволить створити максимально комфортну температуру в приміщенні. Більше того, навіть при тривалій роботі конвектора вона не буде підніматися.

Всі сучасні моделі конвекторів оснащені блоком електронного управління. Ви зможете задати певну програму нагрівання повітря в приміщенні відповідно до часу доби – і вона буде постійно працювати.
Багато користувачів явним достоїнством конвектора називають його безшумність. Єдині звуки, які може видавати опалення ел. конвекторами – ледве чутні клацання в момент нагрівання або охолодження. Але вони насправді тихі.

Як і будь-який інший прилад, конвертер опалення електричний також має певні недоліки. Насамперед, він неодмінно повинен розташовуватися неподалік від розетки. Або ж вам доведеться користуватися подовжувачами – а дроти можуть викликати певну незручність.

Ще одна проблема, яка ускладнює постійне використання конвекторів, – досить висока вартість електроенергії. А споживання її даними приладом є досить високим. Але слід враховувати, що і на роботу будь-якої іншої опалювальної системи регулярно доведеться витрачати кошти – адже для неї необхідно паливо. Тому, якщо взяти до уваги значну кількість достоїнств електронних конвекторів, великі рахунки за електроенергію не здаються таким вже великим мінусом.

 

Вибираємо конвектор

Сьогодні на ринку представлено значну кількість найрізноманітніших конвекторів. У деяких випадках їх характеристики досить сильно різняться, і неосвячений користувач може просто розгубитися – як вибрати конвектори опалення електричні? Є кілька простих рекомендацій, які допоможуть вам зробити правильний вибір.

Потужність пристрою

Саме від потужності використовуваного конвектора залежить тепло у вашому домі. При цьому підібрати найбільш відповідне пристрій досить просто. Приблизно 1 кВт потужності вистачає для якісного обігріву приміщення площею 10-12 м2 за умови, що в даному приміщенні немає централізованого опалення. Якщо ж воно є (і працює), то такої потужності конвектора вистачить на кімнату в два рази більше. Тобто, площею 20-24 м2.

Однак, вибираючи конвектори опалення електричні для тієї або іншої кімнати, крім площі, слід враховувати також її призначення. Наприклад, для рівних за площею вітальні та спальні може знадобитися більш потужний прилад, ніж для такої ж за розміром кухні.

Установка

Конвектори опалення 220в бувають двох типів – мобільні і стаціонарні. У першому випадку ви зможете перемістити прилад в будь-яку точку кімнати – аби шнур діставав. А ось стаціонарні електричні конвектори слід монтувати на стіну.

Принцип управління

Навіть найпростіші електричні керамічні конвектори опалення мають спеціальний регулятор потужності, за допомогою якого ви завжди зможете скорегувати ступінь нагрівання приміщення.

Крім цього, існують також моделі конвекторів, які можна програмувати – тобто, пристрій буде автоматично вмикатися і вимикатися, в певні години підвищувати або знижувати температуру до вказаного рівня.

Зрозуміло, такі конвектори коштують трохи дорожче, проте з їх допомогою ви зможете забезпечити максимально комфортну температуру. При цьому вам всього раз потрібно буде задати програму – а не періодично контролювати нагрів приладу.

Сучасні кращі конвектори опалення електричні піддаються певної модернізації. Зокрема, ви можете придбати додатковий блок – і тоді зможете управляти конвектором на відстані – за допомогою спеціального пульта. Це досить зручно в тому випадку, якщо конвектор розташований, припустимо, в дитячій кімнаті. Ви зможете підкоригувати температуру, не входячи в приміщення.

Безпека

Сьогодні існують водонепроникні моделі конвекторів – вони чудово підходять для приміщень з високим рівнем вологості. Ви зможете встановити такий конвектор у ванній кімнаті і не боятися, що станеться щось непередбачене.

Крім того, практично всі моделі конвекторів оснащені спеціальними датчиками перегріву. Тобто, якщо прилад нагрітий до максимальної температури – він автоматично вимикається. Залежно від моделі, включення може виконуватися також автоматично

Електроконвектор - один з раціональних варіантів опалення балкона
Електроконвектор – один з раціональних варіантів опалення балкона

або вручну.

Мобільні конвектори оснащені також датчиком перекидання. Тобто, прилад автоматично вимкнеться, якщо раптово буде перекинуть.

Розмір

На ринку представлено значну кількість самих різних конвекторів. Вони можуть бути різної форми (квадратні, прямокутні), відрізнятися по товщині і навіть кольором, як показано на фото. Ви можете вибрати собі такий пристрій, який найбільше необхідно.

Що необхідно пам’ятати

Використання в побуті будь-якого електричного приладу передбачає суворе дотримання правил безпеки. І електричний конвектор – не виняток. Є кілька застережень, які неодмінно слід враховувати, як показують відгуки та рекомендації:

  • прилад ні в якому разі не можна накривати. Деякі господині можуть використовувати електричний конвектор в якості сушки для білизни. Але робити це категорично заборонено.
  • не можна встановлювати конвектор в безпосередній близькості від електричної розетки. Відстань має бути мінімум 0,8 м.
  • в кімнатах з підвищеною вологістю можна використовувати тільки конвектори, які мають відповідний захист від вологи. Всі вони марковані позначкою «IP 24».

Намагайтеся купувати тільки якісні прилади відомих виробників. Пристрої, що мають занадто низьку ціну, можуть виявитися неякісними – і про таку покупку ви незабаром пошкодуєте.

Leave a Reply