Як вибрати місце для кондиціонера в квартирі?

Питання, куди краще встановити кондиціонер в квартирі, хвилює всіх, хто планує покупку кліматичного обладнання. І це правильно, адже від місця монтажу залежить, чи буде в приміщенні комфортно всім присутнім.

Кондиціонер в кімнаті.

Ми підібрали кілька універсальних принципів, яким потрібно постаратися дотримуватися:

  • Розташувати внутрішній блок спліт-системи далеко від джерел тепла: батареї, плити, духовки. В таких умовах обладнання буде функціонувати некоректно. А якщо ви не впевнені в якості використаного для корпусу пластика, не рекомендуємо встановлювати агрегат під прямими сонячними променями: корпус може з часом пожовтіти.
  • Перед кондиціонером не повинно бути високих перешкод, що перегороджують надходження охолодженого повітря в основну частину кімнати. До перешкод відносяться шафи, стелажі, перегородки, штори.
  • Бажано, щоб вікна розташовувалися перпендикулярно до кондиціонера. Так вдається досягти кращої ефективності роботи.
  • Не можна розміщувати внутрішній блок паралельно вхідних дверей. Охолоджений потік буде виходити прямо до сусідів.
  • Між стелею і верхньою межею корпусу блоку має бути мінімум 15 сантиметрів. Це сприяє нормальній циркуляції повітря, адже зверху він завжди більш гарячий, ніж внизу.

А тепер розглянемо, де краще встановити кондиціонер.

Кондиціонер в однокімнатній квартирі

Варіантів кілька:

  • встановити один кондиціонер в коридорі, щоб охолоджене повітря поширювався по всій квартирі;
  • купити два окремих кондиціонера, один монтувати в кімнаті, другий – на кухні;
  • придбати спліт-систему, яка передбачає наявність одного зовнішнього блоку і кілька внутрішніх.

Кондиціонер в багатокімнатній квартирі

Тут ситуація складніша. Якщо немає можливості купити обладнання в кожну кімнату, то виникає питання: де краще встановити кондиціонер?

Найпоширеніший варіант – спальня. Тут вкрай важливо створити комфортні умови, адже тільки таким чином, можна якісно відпочити. Спати в прохолодному приміщенні корисно. Доведено, що в таких умовах міцніше сон, люди менше хропуть, а на ранок відчувають себе бадьоріше. Однак тут потрібно правильно підійти до розміщення внутрішнього блоку: він повинен знаходитися над узголів’ям ліжка, а не навпаки спального місця.

Якщо в сім’ї прийнято багато часу проводити на кухні, готуючи їжу, а влітку консервуючи, розгляньте варіант з установкою кондиціонера саме там. Особливо це актуально, якщо вікно виходить на сонячну сторону: немає нічого приємного в тому, щоб стояти на розпеченій кухні біля плити, обливаючись потом. Але врахуйте: розташовуйте техніку подалі від джерел тепла!

До монтажу кондиціонера в дитячій слід підходити уважно. Діти часто грають, подовгу сидячи на підлозі або в іншому місці, практично не переміщаючись по кімнаті. У такому випадку дитина може переохолодитися, якщо потік повітря буде спрямований на нього. Кращий варіант – покупка кондиціонера з датчиком руху. Пристрій відстежує місце розташування присутніх в кімнаті і коригує напрям повітря від людей.

Іноді найдоцільніше розміщувати внутрішній блок спліт-системи в коридорі. Так, охолоджене повітря буде розходитися в усі кімнати, а встановлений елемент не зіпсує інтер’єр. Але є і недолік: збільшення вартості монтажу.

У будь-якому випадку де б ви не вирішили встановити кондиціонер, він точно допоможе створити комфортні умови в квартирі в жарку пору року. Нехай ваш будинок влітку стане острівцем прохолоди!

Leave a Reply