Як захистити себе від вибуху газу? Рекомендації спеціалістів

Інциденти з вибухами газу, інформація про яких регулярно з’являється на сторінках ЗМІ, можуть змусити не на жарт турбуватися про безпеку використання газового обладнання. Розповідаємо, наскільки реальна загроза і як захистити себе від таких ситуацій вдома або в комерційному приміщенні.

Газова аварійна машина.

Кількість інцидентів по всій країні не перевищує декількох десятків випадків на рік. Абсолютна більшість з них пов’язана з людським фактором – пристрої або неправильно монтувалися, або експлуатувалися, або морально і фізично застаріли, а господарі це проігнорували.

« Сьогодні обладнання має відразу кілька захисних систем, завдяки їм можна менше турбуватися за безпеку. Наприклад, сучасні котли оснащені датчиком аномалії тяги DAT, який був вперше розроблений в нашій компанії в 1991 році. Він відключає теплогенератор при несправності димоходу. Крім того, сьогодні встановлюють і систему іонізаційного контролю полум’я, що забезпечує вимикання подачі газу при згаслому пальнику. Це дозволяє уникнути ризику витоку і накопичення в приміщенні отруйної вуглекислоти і вибухонебезпечного метану і зберегти людям життя і здоров’я », – підкреслює Роман Гладких, технічний директор компанії FRISQUET , провідного французького виробника опалювального газового обладнання.

Що стосується експлуатації, незважаючи на те що за законодавством перевірка газового обладнання повинна проводитися спеціалізованими службами раз на рік, власникам квартир і приватних будинків краще взяти відповідальність за безпеку на себе. Тобто ініціювати цей процес самостійно. І важливо простежити, щоб майстер провів перевірку якісно.

«При огляді газового обладнання фахівець повинен проводити в квартирі від 20 до 30 хвилин. Стільки потрібно часу, щоб перевірити кожне з’єднання газопроводу, всі труби, вимкнені конфорки на витік газу. І при виявленні проблеми усунути її. Крім того, фахівець повинен оглянути всі труби і прилади на корозію і перевірити факт наявності тяги в димоходах і вентканалах, а також проінструктувати власника житла про те, як правильно користуватися плитою або газовою колонкою. За нормативами з такою перевіркою в кожну квартиру повинні приходити раз на рік, але часто це тільки лише на папері».

Власників чи орендарів громадського простору (комерційний найм площ, коворкінг, офіс) стежити за збереженням приміщення і безпекою людей зобов’язує законодавство. Якщо в будинку є газові комунікації, найкраще вказати пункт про обов’язкову перевірку обладнання в договорі найму. Якщо ж ви наймач, то необхідно виділити в штаті людини, відповідального за пожежну безпеку. Йому слід навчити людей поведінки при виявленні запаху газу на пожежних навчаннях.

Що робити, якщо ви зробили всі превентивні заходи, але підозрюєте витік газу і, здається, відчуваєте його запах в повітрі? В цьому випадку – ніякої безпечності. Дотримуйтесь рекомендацій Мінбуду. Краще перестрахуватися, ніж постраждати і піддати життя людей загрозі.

При появі запаху газу в приватному будинку або квартирі:

  • негайно припиніть користування газовими приладами;
  • не розпалюйте вогню, не паліть, не вмикайте і не вимикайте електроосвітлення та електроприлади, не користуйтеся електродзвінком;
  • перекрийте крани до приладів і на приладах;
  • відкрийте вікна або кватирки для провітрювання приміщення;
  • викличте аварійну службу газорозподільної організації по телефону 104 або 112, покинувши загазоване приміщення;
  • до прибуття аварійної служби організуйте провітрювання приміщення.

Номер 112.

При появі запаху газу в під’їзді, комерційному приміщенні:

  • повідомте оточуючих про запобіжні заходи;
  • повідомте про це в аварійну службу газорозподільної організації по телефону 104 або 112;
  • прийміть заходи по евакуації людей із загазованого середовища, запобігання включення і виключення електроосвітлення, появи відкритого вогню і іскри.

Пам’ятайте: безпека залежить від дотримання правил. Це збереже вам і оточуючим життя і здоров’я!

Leave a Reply