Як зробити свій будинок енергонезалежним?

Стаття стосується безпосередньо поновлюваних джерел, і як за допомогою їх використання, зробити свій будинок енергонезалежним. Варто підкреслити, що такий крок з кожним роком стає все більш актуальною через постійне зростання тарифів на газ і електрику (тепло, вода).

Голландський інженер Рене Зігерінк вже більше двох років забезпечує за допомогою сонячної енергії свій приватний будинок електрикою і теплом. Для цього він створив оригінальну систему опалення, об’єднавши тепловий насос з встановленими на даху сонячними панелями.

Як зробити свій будинок енергонезалежним?

Традиційно геотермальні теплові насоси нагрівають воду, збираючи тепло підземних шарів. А в установці Зігерінка температура теплоносія підвищується при проходженні через колектори, встановлені на тильній стороні звичайних сонячних батарей, розміщених на даху. Теплообмінники, призначені для закріплення на фотомодуля, Рене Зігерінк сконструював самостійно. Тепер він вирішив продавати свою розробку, заснувавши компанію UseAllEnergy.

Створений Рене теплообмінник Solar Heat Multipanel дозволяє перетворити будь-яку стандартну сонячну панель в фотоелектричний тепловий сонячний колектор. Для повноцінної цілорічної роботи теплового насоса на 6 кВт достатньо 12 модернізованих таким чином модулів.

Якщо тепловий насос охолоджує теплоносій до -10 °C, а вулична температура дорівнює 0 ° C, то навіть в темний час доби система видає 300 Вт теплової енергії. У сонячний день цей показник підвищується до 650 Вт, а при температурі навколишнього середовища +20 °C може досягати 873 Вт. Одночасно з цим сонячна батарея генерує до 380 Вт електроенергії.

Характеристики установки підтверджуються сертифікатом Solar Keymark. Найближчим часом Рене Зігерінк сподівається також отримати схвалення TÜV Rheinland. Китайський виробник фотомодулів Longi офіційно дозволив установку теплообмінника на свої панелі HiMo4 plus без втрати покупцем гарантії.

Теплообмінник швидко кріпиться до сонячній батареї за допомогою металевих затискачів, при необхідності його можна легко зняти. Завдяки малій товщині пристрою з ним габарити панелі не збільшуються, і вона може монтуватися стандартними способами. UseAllEnergy заявляє, що рішення підходить в тому числі для модернізації вже встановлених фотомодулів.

UseAllEnergy дає 25 років гарантії на Solar Heat Multipanel і має намір запропонувати цей продукт за 300 євро. Відзначається, що оригінальна система опалення: тепловий насос, фотомодуль, сонячний колектор, дозволяє створювати гнучкі схеми теплопостачання, в тому числі використовують одночасно геотермальну і сонячну енергії. А також вона дає можливість обігрівати фотомодулі для запобігання їх обмерзання при сильному морозі.

Leave a Reply