ЯНДЕКС в листопаді презентує систему “Розумний будинок”

Російський пошуковик «Яндекс» виходить на ринок систем «розумного будинку». Компанія має намір в листопаді почати продаж пристроїв для управління домашніми приладами і інженерними системами (опалення, водопостачання, кондиціонування).

Нове програмне забезпечення та пристрої можна назвати аналогами Google Home.

Зокрема, система зможе виконувати функції дистанційного пульта від телевізора, аудіосистеми. Як і в інших системах “Розумний дім”, вона зможе збирати дані з встановлених в квартирі датчиків температури, протікання, відкривання дверей та воріт,  задимлення і т. п. Дані будуть передаватися господарю на смартфон, ноутбук, планшет за допомогою спеціального мобільного додатку і він зможе змінювати налаштування будинкових систем.

Розумний будинок з вказанням систем і смартфоном.
Розумний будинок

Ціна пристрою орієнтовно складе від 5 до 6 тис. руб., але до моменту виходу на ринок може бути переглянута. Провідний аналітик Mobile Research Group Ельдар Муртазін вважає, що роздрібна ціна системи управління «розумним будинком» від «Яндекса» буде знаходитися в діапазоні від 10 до 12 тис. Руб.

Розумний дім
Комплексне рішення для автоматизації керування системами будинку. Дозволяє контролювати та проводити дистанційно налаштування опалення, водопостачання, кондиціонування, вентиляції, освітлення, захисту від проникнення, аудіо- та відеосистем, захисту від задимлення, затопа і таке інше. Як правило, до складу системи “Розумний дім” входить мобільний додаток, провідні чи безпровідні датчики, головний контроллер з підтримкою WI-FI, виконавче обладнання.

Leave a Reply