Індукційний котел опалення

Двоконтурний індукційний котел
Двоконтурний індукційний котел

Постійне підвищення вартості традиційних енергоносіїв – природного газу, твердого палива, призводить до того, що власники приватних будинків і дач намагаються знайти нові способи опалити приміщення без зайвих витрат. І одним з варіантів отримання максимуму ефекту при мінімумі витрат є індукційний котел опалення.

Дуже часто такі котли називають самим економічним видом опалення. І це твердження має вагомі підстави – адже таке опалення підходить для будь-якої площі приміщень, а створити індукційний котел своїми руками – не така вже складна задача, особливо для любителів майструвати.

Функціональні особливості індукційних котлів

Перш за все, слід зазначити, що індукційний котел опалення не вимагає переобладнання опалювальної системи будівлі, тому він може бути монтований не тільки в заміському будинку середніх розмірів, але і застосуємо для опалення приміщень великої площі. Це дуже зручно, а також – практично, адже з традиційними системами опалення вам би довелося демонтувати стару систему, а при великих площах – це було б ще й затратно.

Найпростіша конструкція генератора тепла на принципі індукції виглядає наступним чином: це трансформатор, тобто, електричний індуктор, який складається з первинної та вторинної обмотки.

Первинна обмотка перетворює електричну енергію в вихрові струми, направляє створене електромагнітне поле на вторинну обмотку. Вторинна обмотка передає отриману енергію носію тепла, роль якого грає вода, антифриз, масло і т.д.

Корпус індукційного котла включає зовнішній контур, сердечник, що має подвійну стінку і шар тепло- і електроізоляції. Вага котла є не дуже великим, але при цьому підвищується його коефіцієнт корисної дії. Так, носій тепла отримує приблизно 98% теплової енергії, так як в даному випадку немає втрат.

 

У чому ефективність індукційного котла?

Інструкція, що додається до такого пристрою, як електрокотел індукційний для опалення, каже користувачам про те, що такі котли є найбільш вигідними, ніж традиційні системи опалення. І завдяки такому обладнанню можна отримати відмінний ефект. Носій тепла проходить подвійний нагрів, а час на цей процес скорочується практично в два рази, якщо провести паралель між такою системою і котлами з ТЕНами. А досягається подібний ефект завдяки більш низькому рівню інерції. У ході нагрівання носія тепла виникає магнітна індукція, а внаслідок цього в трубопроводах не буде з’являтися накип.

По суті, даний вид опалювального обладнання є вічним. За ним не потрібно доглядати, обслуговувати його і чистити.

 

Найпростіший індукційний котел – доступний кожному

Слід зазначити, що створювати такі пристрої, як індукційні котли опалення бюджетного типу – це дуже просто. Вам не потрібно наявність особливої освіти або глибоких пізнань в опалювальній техніці. Однак слід заздалегідь підготувати набір матеріалів та інструментів, які будуть потрібні вам для роботи.

Щоб збірка вашого індукційного котла проводилася швидко і легко, краще відразу підготувати зварювальний інвертор. За допомогою цього пристрою ви будете варити корпус генератора тепла, а також – приєднувати трубопроводи подачі та зворотній.

Для матеріалу, який буде нагріватися в електромагнітному полі, найкраще вибрати відрізки сталевого дроту або катанки. Діаметр не повинен перевищувати 7 міліметрів, а довжина – 5 сантиметрів. Щоб зробити корпус котла, який також буде служити в якості ділянки трубопроводу для носія тепла та основи котушки індукції, можна взяти звичайну трубу з пластику, яка має товсті стінки (діаметр всередині повинен бути не більше 5 сантиметрів).

Індукційний електричний котел опалення буде підключатися до системи опалення за допомогою спеціальних перехідників. Через них буде йти холодний носій тепла, а виходити – вже нагріте за допомогою індукції. Варто зауважити, що перший перехідник приварюється до основи корпусу пристрою. На дно труби з пластику, яка готується заздалегідь, укладається металева сітка – саме вона буде в якості бар’єру для відрізків металевого дроту. Далі засипаються шматочки порізаної по 5 сантиметрів дроту, їх має бути стільки, щоб заповнити весь простір труби всередині. Після цього закривають верхню частину приладу.

Основним нагрівальним компонентом такого генератора тепла є індукційна котушка.

Робиться вона з емальованого мідного дроту. На корпус з труби з пластику намотують 90 витків дроту. Але потрібно дивитися, щоб все було зроблено акуратно, – тобто, між ділянками повинно бути однакова відстань. Після того, як такий індуктор готовий, можна приєднувати його до опалювальної системи.

Індукційні котли опалення електричні є компактними пристроями, а в плані конструкції вони фактично елементарні. Такий апарат можна зробити в будь-якій ділянці трубопроводу. Потрібно буде лише вирізати частину труби з опалювальної системи, потім перехідниками встановити індуктор в цей розріз. Відносно електричної мережі, котушка індукційного котла підключається до високочастотного инвертору. Але пам’ятайте, що включати такий пристрій можна тільки в тому випадку, якщо в системі є носій тепла, так як корпус може просто розплавитися від високих температур.

Зауважимо, що вартість такого котла – це сущі копійки. Єдиний недолік – це відносно великі габарити і зовнішній вигляд. Однак, встановивши такий індуктивний котел опалення, ви відчуєте позитивний ефект, збільшите швидкість нагрівання носія тепла.

 

Ще один варіант індукційного котла

Існує ще один варіант створення індукційного котла своїми руками. Такі індуктивні котли опалення, звичайно, обійдуться трохи дорожче, проте ефективність їх роботи буде вище.

Зробити такий котел буде трохи складніше, ніж попередній варіант. Вам знадобляться навички роботи зі зварювальним апаратом, наявність трифазного інвертора, який би бажано кріпився стаціонарно, а також – деяких інструментів.

Відзначимо, що конструкція даного варіанту індукційного котла буде складатися з двох труб, які будуть уварені одна в одну. Якщо дивитися з боку торця, то така конструкція нагадає вам бублик. Одночасно пристрій буде і сердечником, який буде створювати електромагнітне поле, і нагрівальним елементом.

Мідна обмотка намотується прямо на корпус котла. Завдяки цьому буде досягнута підвищена продуктивність, збережуться відносно невеликі розміри і вага пристрою. Щоб підводити і відводити носій тепла, в індуктор вваривать спеціальні патрубки.

Коли ви збираєте такі індукційні котли для опалення будинку, слід враховувати кілька рекомендацій і вимог до монтажу:

  • Такий пристрій, як індукційний котел, можна монтувати тільки в закриті системи опалення, які оснащені насосом циркуляції.
  • Прилад може бути монтований також в такі системи, які використовують пластикові труби.
  • Між системою індукційного опалення і стінами (або ж предметами меблів, побутової техніки) повинно бути не менше, ніж 30 сантиметрів вільного місця. А від стелі та підлоги такі пристрої розміщують на відстані 80 сантиметрів.
Саморобний індукційний котел
Саморобний індукційний котел

Звичайно ж, над таким варіантом котла вам доведеться попрацювати трохи більше й складніше, однак ефект, який буде досягнутий в подальшому, вас порадує. Такий індукційний котел, як показують відгуки, є дійсно продуктивним пристроєм, який здатний не тільки забезпечити вам якісне опалення житла, а й ще прослужить вам не менше 25-ти років без обслуговування.

Використання індукційних котлів опалення надає користувачам масу переваг. Серед них слід відзначити кілька:

  • Насамперед, це можливість працювати зі змінним і постійним струмом.
  • В такому пристрої просто-напросто немає таких нагрівальних елементів, які будуть зношуватися.
  • Конструкція приладу гранично проста.
  • Не потрібно для установки брати окреме приміщення. Всі індукційні котли відносяться до 2-го класу, згідно пожежної безпеки.
  • Коефіцієнт корисної дії як саморобних, так і фабричних індукційних котлів, становить практично 100% (зазвичай 98-99%). Якщо порівнювати з традиційними опалювальними системами – це просто відмінний результат.
  • Можна використовувати декілька типів носіїв тепла, при цьому індукційний котел не потерпить ніякої шкоди. Так, можна застосовувати не тільки воду, але і працювати з маслом і антифризом.
  • Зробити індукційний котел самостійно не складе великих труднощів для вас, а за вартістю це вийде дуже дешево.

Таким чином, сучасні індукційні котли – це пристрої, які відносяться до техніки нового покоління. Це не тільки практичні прилади, а й потужні, економічні. Вони здатні обігріти не тільки звичайний дачний будинок, але і виробниче приміщення великої площі. При всьому при цьому – ви не витрачаєтеся на складний монтаж і обслуговування таких пристроїв.

Leave a Reply