Каліфорнія виробила рекордну кількість сонячної електроенергії

Сонячні панелі фотоПоки в Україні шукають зручну формулу цін на вугілля – Роттердам “+”, “-”, “*”, “/” – в штаті Каліфорнія (США) виробили стільки сонячної електроенергії, що її оптова ціна впала нижче 0, повідомляє британська газета INDEPENDENT. В березні з 8 ранку до 2 по обіді середня оптова ціна на електроенергію трималась біля позначки 0 долл/МВт*год, а то й нижче. Як співає американська рокн-рольна группа The Rivieras: “Там весело. В теплій Каліфорнії сонце”.
Це сталося завдяки тому, що березень видався в Каліфорнії вкрай сонячним, а кількість сонячних електростанцій вже настільки велика, що ціни перейшли на від’ємне значення. Однак, оптові ціни не стали приємною несподіванкою для кінцевих користувачів, тому що для них діють роздрібні ціни и від’ємне сальдо по сплаті діяло тільки декілька годин.
Сонячна генерація в Каліфорнії показує швидкий та стрімкий ріст. Якщо в 2007 в штаті потужніть складала менше 1 ГВт, то в 2016 більше 14 ГВт.

Графік зросту потужностей по виробництву сонячної енергії в Каліфорнії.
Поки що, ціна на електроенергію в Каліфорнії для кінцевих споживачів не впала, але, як вважають експерти, в найближчому майбутньому це відбудеться. Менеджери електрогенеруючих компаній переосмислять свої технологічні процеси, кількість нових сонячних електростанцій буде збільшуватись. Це немиче.

Твердопаливні та газові котли це добре. Можливо і на Україні потрібно більше стимулювати сучасні, ефективні способи електрогенерації. Хоча так.. за пошуком “зручної”, прибуткової формули поставок вугілля не вистачає часу. Це зрозуміло.

Джерело

Leave a Reply