Комбіновані котли опалення

Комбіновані котли опалення газ-дрова
Комбіновані котли опалення газ-дрова

Багаторічний досвід складання проектів і організації опалювальних систем показав, що комбіновані котли опалення є дуже практичними і ефективними. Робота з такими котлами дозволяє уникнути зайвих матеріальних витрат і підвищити ефективність роботи системи опалення всього вашого будинку або виробничих приміщень. Комбіновані котли опалення дуже зручні, оскільки вони можуть орієнтуватися на різні носії тепла. Таким чином, власник будинку зможе в той чи інший момент використовувати те паливо, яке є в наявності.

Конструктивні особливості комбінованих котлів

Дуже часто останнім часом в приватних і заміських будинках можна зустріти таке опалення, як комбіновані котли опалення дрова-газ або інші поєднання. Такі пристрої є практичними і зручними. У приладах є різні пальника, топкові камери, тут втілені самі останні інженерні рішення в сфері опалення, які спрямовані на підвищення ефективності процесу опалення.

Щоб комбінований котел опалення для будинку перейшов на інший вид палива, вистачить просто-напросто змінити пальник. Демонтаж і установка пальника не займуть у вас багато часу. Це можна здійснити самостійно, без виклику фахівців.

Котли опалювальні комбіновані однаково добре будуть працювати на газі, на дровах, на вугіллі, на інших енергоносіях.

Завдяки тому, що тут є вбудований теплообмінник другого контуру, прилад може запросто скласти конкуренцію двоконтурним газовим або електрокотлам.

Зазвичай всі комбіновані котли для опалення будинку мають дві камери згоряння. Одна камера розрахована на те, щоб спалювався газ, а друга – на тверде паливо. Майже кожен варіант додатково забезпечується електричним ТЕНом. Варто зауважити, що котли опалення комбіновані, двоконтурні мають кілька виходів. Тут буде легко підключити два і більше опалювальних контура.

Види комбінованих котлів

Коли споживач робить той чи інший вибір опалювального обладнання, він орієнтується на те, які саме енергоресурси доступні йому. Так, комбіновані котли можуть бути наступних видів:

Котли на газі і дизельному паливі. Це дуже ефективно з технічної точки зору. Коли потрібно перейти на інший теплоносій, в настройках потрібні самі мінімальні зміни.

Комбіновані котли опалення дрова-газ і дизельне паливо. Такі прилади мають відносно невелику вартість. Процес автоматизації опалення реалізований мінімально, що вимагає постійного контролю людиною.
комбінований котел опалення газ-дрова

Комбіновані котли опалення газ-електрика і дизельне паливо. Електроенергія, яка використовується в такому приладі, застосовується для того щоб підтримувати температурний режим на короткий час. А основні джерела тепла – це газ і дизельне паливо.

Комбіновані котли для опалення дачі з усіма видами енергоресурсів. Вартість такого обладнання досить демократична, при цьому такі пристрої вміщують у собі всі переваги попередніх видів.

 

Як вибрати?

Якщо ви збираєтеся вибирати комбінований котел опалення, то основним критерієм тут будуть технічні характеристики обладнання. Дуже важливо, щоб технічні параметри повністю відповідали конкретним експлуатаційних умов. Звичайно, більш вдосконалені параметри будуть ефективніше, а моделі з показниками, які нижче необхідних, купувати не потрібно. Адже такі універсальні або двопаливними котли опалення не зможуть добре виконати свої функції.

Особливу увагу слід звернути на такий параметр, як потужність приладу. В сучасності гібридні котли опалення заміських будинків можуть мати продуктивність до 100 кВт. А цього буде достатньо для забезпечення комфортної температури двоповерхового будинку досить великих розмірів. Так, від потужності прямим чином буде залежати ще і витрата палива. Крім цього, на цей показник впливає і вид палива, яке використовує ваш комбінований котел опалення газ-дрова або з іншими енергоносіями.

Комбіновані газові котли опалення встановлюють не тільки в житлових приміщеннях, але і в інших. Площа їх може бути від 50 до кількох сотень кв. метрів.

Дуже рідко буває так, щоб побутовий двохпаливний котел опалення використовувався на промисловому об’єкті. Побутові моделі підходять тільки для того щоб опалити будинок, невеликий склад і маленький офіс. А для великих приміщень монтують потужні

Комбінований котел дрова-електрика
Комбінований котел дрова-електрика

промислові прилади.

 

Переваги та недоліки

Якщо оцінювати універсальні і двухтопочние котли опалення з точки зору ціни, то варто зауважити, що вони є більш дорогими, ніж традиційні моделі. Звичайно, це є недоліком. Однак цей недолік тільки спочатку здається таким, а адже коли встановлюється комбінований котел опалення газ-електрика або з іншим енергоносієм, то вирішуються проблеми відсутності певного виду палива, проблема подорожчання. А на сьогоднішньому ринку такі проблеми досить поширені.

Таким чином, власник приміщень може вчинити так. Можна, крім основного котла, поставити додатковий і користуватися двома агрегатами по черзі. Можна також демонтувати старе обладнання і поставити комбіновані котли опалення дрова-електрику або інші енергоносії. Але в чому сенс обслуговування двох котлів? Не кращим Чи варіантом буде установка одного котла, який стане відмінним способом опалення будинку доступним паливом? Звичайно, правильна відповідь напрошується сам собою.

Як показують відгуки, комбінований котел опалення дрова-електрику або з іншими енергоносіями – це прекрасний спосіб економії.

Незважаючи на спочатку високу вартість обладнання, такий котел дозволить найбільш ефективним чином використовувати всі наявні ресурси.

Leave a Reply