Як вибрати електрокотел для опалення будинку

Електрокотел для опалення будинку
Електрокотел для опалення будинку

Організувати опалення приватного будинку сьогодні не так вже й складно. У продажу є велика кількість найрізноманітнішого обладнання. Набагато складніше розібратися саме в запропонованому асортименті. Простому обивателеві потрібно буде вирішити, який котел вибрати – газовий, електричний або твердопаливний. Часто перевага віддається електрокотлам для опалення в приватному будинку. Чому саме їм? На які характеристики потрібно звертати увагу при покупці тієї або іншої моделі? Про все це докладніше.

Переваги електрокотлів

Чому споживачі найчастіше для опалення заміського будинку використовують електрокотли? Одним подобаються їхні компактні розміри і невелика вага. Іншим – простота установки і легкість підключення, а також відсутність необхідності встановлювати додатково димохід. Вартість електрокотла набагато нижче аналогових газових і дизельних варіантів. До того ж це єдиний спосіб зібрати систему опалення на негазифікованих ділянках.

Недоліків у електрокотлів всього два:

  1. Висока вартість енергоресурсів.
  2. Брак потужностей – кількості кіловат, виділених на даний конкретний ділянку.

Однак велика кількість позитивних експлуатаційних характеристик, до яких можна додати безпеку і простоту використання, а також можливість роботи обладнання в автономному режимі, підстьобує інтерес саме до такого виду пристроїв.

Особливості вибору

Коли рішення прийнято, постає ще одне важливе питання – як визначитися в представленому різноманітті і вибрати електрокотел для опалення будинку, який підійде по всіх параметрах до конкретної системи обігріву?

Існує кілька важливих технічних характеристик, на які потрібно орієнтуватися при покупці.

Потужність

Перший критерій відбору – це потужність приладу. Щоб розрахувати цей показник, важливо точно визначити площу будинку. На 10 кв.м приміщення, висота стель якого становить 3 м, необхідний 1 кВт електроенергії. Виходячи з цих «пропорцій», легко розрахувати потужність електрокотла.

Зверніть увагу! Фахівці рекомендують додати до отриманої цифри ще 10-20%. Все-таки клімат взимку в Україні в деяких регіонах досить суворий. Виходячи з усього вищесказаного, можна стверджувати, що для опалення будинку площею 150 кв.м достатньо придбати котел потужністю 16-18 кВт.

Економічність

Так як описується обладнання перетворює в тепло електроенергію, важливо, щоб котел був економічним. Тому доцільно купувати устаткування, потужність якого можна регулювати з урахуванням фактичної погоди за вікном. У більш теплу пору року таке обладнання можна буде використовувати на половину потужності, заощаджуючи витрата електроенергії.

Фахівці рекомендують купувати прилади з вбудованим термостатом або ті моделі, до яких можна додатково його підключити. Саме термостат самостійно буде регулювати в автоматичному режимі роботу електрокотла.

Особливості підключення

Наступний важливий технічний параметр – особливості підключення опалювального обладнання. Сучасні електрокотли можуть мати однофазне 220 В та трифазне 380 В підключення.

Трифазні агрегати підключаються через окремий автомат, що захищає електромережу. Тому так важливо врахувати специфіку місцевої електромережі і тільки потім вибирати ту чи іншу модель.

Комплектація котла

Сучасні виробники пропонують різну комплектацію електрокотлів. Перевагу варто віддавати тим з них, які мають повний комплекс допоміжних пристроїв. Звичайно, добре укомплектований агрегат буде коштувати трохи дорожче, зате користуватися ним набагато простіше.

Блок управління електрокотлом
Блок управління електрокотлом

Що має обов’язково входити в комплектацію електрокотла? Циркуляційний насос, програматор і розширювальний бак. Додаткові бонуси – різні захисні пристрої. Одні захищають котел, запобігаючи замерзання води всередині, а інші – від низького тиску води.

У деяких моделей є зимовий і літній режим роботи, а також особливі фільтри очищення. По суті, подібне обладнання легко можна назвати мінікотельною. Такий варіант кращий для місць постійного проживання.

Конструкція корпусу

Фахівці звертають увагу на те, що слід вибирати моделі, які мають повністю закритий корпус. Особливо це актуально для сімей, які виховують маленьких дітей. Закрита конструкція захищає від несанкціонованого доступу до обладнання.

Зверніть увагу! Важливо, щоб у конструкцію котла був включений стабілізатор напруги. Там, де часто відключається світло, подібний пристрій допоможе запобігти несправності обладнання.

Якщо такі відключення тривалі, то будинок може взимку повністю замерзнути. Щоб уникнути цього варто придбати додатково акумулятор і інвектор, який може перетворювати накопичені вольти в змінний струм.

Зверніть увагу! У дешевих електрокотлах всі металеві «нутрощі» замінені на пластикові. З часом у процесі інтенсивної експлуатації пластик часто плавиться, і устаткування швидко виходить з ладу.

Вибір виробника

Всю представлену на ринку продукцію можна розділити на дві великі умовні групи:

  1. Котли вітчизняного виробництва.
  2. Устаткування іноземного виробництва.

Чому віддати перевагу в даному випадку? Для будинків великої площі, де опалювальна система вимагає значного обсягу води, переважні котли вітчизняного виробництва. У малогабаритні приміщення доцільно встановлювати плоскі моделі. Європейські варіанти гарні в квартирах. Вони споживають менше електроенергії, мають високий ККД і інтуїтивно зрозуміле управління.

Узагальнення по темі

Організація опалення – досить складне питання. Серце будь такої системи – котел, і від правильного його вибору залежить багато чого. Ми дали вам корисні поради, які допоможуть вибрати правильну модель, відповідну особливостям функціонування конкретної системи обігріву.

Leave a Reply