Кульові крани СЕ та ЕАС – ніякої різниці

Кульові крани VALTEC CT та ЕАС.

Представництво компанії VALTEC (ВАЛТЕК) в Україні інформує з приводу того, що в продажу знаходяться кульові крани VALTEC як з маркуванням CE, так і EAC.

Спокійно – все під контролем. Обидва знаки – хоч СЕ, хоч EAC – коректні і для споживача немає ніякої різниці який кран придбати. Відмінність у маркуванні кульових кранів СЕ чи ЕАС не є ознакою підробки виробів. Крани зі знаками CE і EAC повністю ідентичні по конструкції, технології виробництва і використовуваних матеріалів. На них поширюються всі гарантійні зобов’язання компанії VALTEC. Зміна маркування пов’язана виключно з актуальними вимогами до сертифікатів продукції.

Обидві абревіатури говорять про відповідність кульових кранів певним національним вимогам.

  • CE – знак відповідності вимогам Європейського Союзу, він наносився на крани VALTEC до 2015 року.
  • EAC – знак відповідності технічним регламентам Митного союзу ЄАЕС. На кранах Valteс, вироблених з 2015 року, стоїть таке маркування.

В даний момент перехід на знак EAC залишається незавершеним і на прилавках все ще можна зустріти кульові крани з двома видами маркування.

Маркування кульового крану важливий елемент, який дозволяє його правильно ідентифікувати та використовувати. На ньому також вказуються:

  • номінальний діаметр DN в мм 15, 20, 25, 32, 40, 50 (или в дюймах ½, ¾, 1, 1 ¼, 1 ½, 2)
  • робочий тиск PN, для звичайних умов від 15 до 40 Бар
  • емблема виробника

Також може вказуватись дата виготовлення, інше.Є також неповнопрохідні крани, які дешевші, але мають звужений діаметр отвору на запірному органі (кулі), менш довговічні та мають більший гідравлічний опір.

Leave a Reply