Мідні труби дорожчають: ціни на мідь в 2020 виросли

Ціна міді є дуже важливим маркером, що впливає як на вартість продукції для опалення, водопостачання, кондиціонування. Мідні теплообмінники, тени, труби, фітинги, в тому числі латунні, де вміст міді в районі 70%, в значній мірі визначають вартість сучасного інженерного обладнання.

Ціна на мідь не стоїть на місці і не має тенденції до зниження.

У другому півріччі 2020 року ціни на мідь активно зростали. У грудні 2020 вони досягли 7-річного максимуму, перевищивши $8000 за тонну. На початку 2021 року зростання ціни практично зупинився, не ненадовго. В середині січня вона знову стала поступово підвищуватися. Зростання ціни на мідь матиме прямий вплив на підвищення вартість латуні та інших металів.

Графік росту цін на мідь в 2020.

Різке зростання вартості міді (з мінімумів березня ціни підскочили на 80%) пов’язаний з високим попитом з боку Китаю і перебоями з пропозицією. Передумовою можна також назвати і ослаблення курсу долара, метал стає більш доступним для інвесторів, які володіють іншою валютою. Крім того, відбувається зростання бірж азійського регіону, переважно китайських, а країна є найбільшим споживачем міді у світі.

На тлі динамічного відновлення китайської економіки, скорочення виробництва та проблем у найбільших експортерів, вартість міді продовжує зростати на початку 2021 року. Експерти говорять про те, що в поточному році вартість за тонну може оновити історичні максимуми.

Підтримує ціни і повідомлення про вакцинацію від Covid-19, що означає зростання споживання і відновлення світової економіки в 2021 році. Очікування, пов’язані з використанням металу в «зеленій» енергетиці також сприяють зростанню, як і зниження до шестирічних мінімумів запасів на біржах. У короткостроковій перспективі мідь продовжить зростання за рахунок обмеженої пропозиції і високого попиту.

Детальніше про мідні рушникосушки можна прочитати тут.

Leave a Reply