Накладний, врізний, навісний… Який вибрати замок?

Сучасний ринок пропонує великий вибір різноманітних замків, які дуже сильно відрізняються принципом дії, способом монтажу, ціною. Розглянемо найбільш популярні з них: навісні, врізні, накладні.

Замок врізний і навісний.

Навісний

Навісний замок – це електронний або механічний пристрій, який дозволяє заблокувати відкривання дверей (люків, кришок) шляхом фіксації на “вушках” і перешкоджає їх відкриванню без спеціального ключа. Використовується він з метою запобігання проникнення на приватну власність, розкрадання майна, забезпечення власної безпеки.
Головні переваги навісного замка це невисока ціна (хоча є й складні дорогі моделі), проста установка. Як недоліки можна відмітити низьку естетичність, візуальну видимість відсутності володарів, порівняно простий доступ до робочих елементів – дужок та запору.
Навісні замки рідко встановлюються на вхідні двері квартири, будинку. Часто їх використовують хвіртках, гаражах, підвалах, погрібах, сараях, колекторних шафках і т.п., де менша відповідальність та мінімальні вимоги по естетичності.

Накладний

Накладний замок монтується безпосередньо на поверхню дверей зсередини. Він відкривається ззовні поворотним ключем, зсередини ключем та засувкою. Такий вид замка часто встановлюють на вхідні двері, оскільки він забезпечує високу надійність до злому.
Накладний замок практично не порушує початкову міцність дверей, оскільки кріпиться за допомогою саморізів або болтів. Не послаблюється вертикальний профіль дверного полотна.
Накладні дверні замки мають форму невеликої коробки, тому їх ще називають коробкові. Такі замки накладаються на двері, а іноді встановлюються в спеціальний відсік. Накладний запорний пристрій дає особливо добрий захист в парі з врізним.
Якщо замок встановлений правильно і є кріпильні втулки в двері, то його надійність буде досить високою. Накладний замок з собачкою і ланцюжком зробить ваше житло ще більш безпечним.

Високу надійність забезпечують тільки оригінальні вироби. Наприклад, накладні замки Моттура, які можна придбати на сайті інтернет-магазину Замочники.UA.

Врізний

Корпус врізного замка повністю монтується всередині дверного полотна, тим самим зберігаючи її зовнішній вигляд. Корпус пристрою повністю “схований” всередині дверей.
Як слабкі сторони, можна відмітити більшу складність установки, наявність певних навичок в інсталятора, послаблення дверного полотна. В якості вхідних рекомендується встановлювати металеві двері. Врізні замки добре підходять для них і набули найбільшого поширення в нашій країні.

Leave a Reply