Настінний двоконтурний газовий котел Navien – особливості конструкції, переваги і недоліки

Газовий котел NAVIEN
Газовий котел NAVIEN

Газове обладнання, яке використовується для створення автономних систем опалення, в останні кілька десятиліть найбільш затребуване в тих місцях, де є газорозподільні магістралі. Для монтажу такого типу обігріву в квартирах багатоповерхових будинків або дач газові котли navien є одним з найбільш відповідних варіантів. На вітчизняному ринку продукція цього бренда з’явилася не так давно, але вона швидко завоювала відданість покупців.

Navien – це компанія, що відноситься до однієї з найбільш великих фірм Південної Кореї. Займається вона виробництвом універсальної енерготехніки для використання її в побуті.
А котли цієї торгової марки практично ні в чому не поступаються виробам світових лідерів з виробництва обладнання для автономного опалення. Серед великого асортименту продукції особливе місце відводиться двоконтурним настінним котлам, які зручні в експлуатації і володіють тривалим періодом служби.

Переваги та недоліки устаткування

Як і будь-яке інше опалювальне обладнання, газові обігрівачі Навьен відрізняються великим списком переваг:

 • Всі моделі економічно виправдані, враховуючи, що газ на сьогодні є найбільш дешевим та ефективним енергоносієм.
 • Двоконтурні настінні котли є екологічно чистими приладами, так як в повітря викидається лише вуглекислий газ, який поглинається зеленими насадженнями.
 • Обладнання, що працює на газовому паливі, повністю автоматизовано, тому воно здатне функціонувати тривалий час за заданою програмою.
 • Технології, що використовуються при виробництві котлів Навьен, забезпечують тривалі експлуатаційні терміни без періодичних сервісних перевірок.
 • Доступне та просте управління робить роботу з продукцією з Кореї легкої і максимально комфортною.

Серед мінусів обладнання Navien можна відзначити тільки постійну необхідність в електроживленні.

Тому, щоб убезпечити себе від проблем, пов’язаних з відключенням електроенергії та стрибками в мережі, слід використовувати різні стабілізатори з вбудованими або підключаються акумуляторами.

Особливості конструкції та принцип роботи

Двоконтурні котли Navien працюють за стандартною для такого типу обладнання схемою. Теплообмінники агрегату нагріваються за рахунок поглинання тепла, що виробляється при спалюванні газу. Циркуляція води і теплоносія здійснюється за допомогою насоса, вбудованого в систему котла.

У камеру згоряння повітря подається примусовим способом через вентиляційну систему вбудованого типу. Вона забирає кисень через димар, монтуємий в моделі із закритою топкою.

Для збільшення тривалості експлуатації настінні котли navien виробляються з нержавіючої сталі. Вона надійно захищена від корозії і витримує тривалі термічні навантаження, а також різкі термічні удари.

Звичайно ж, вартість двоконтурних агрегатів істотно вище, ніж ціна одноконтурного приладу. Але не варто забувати, що за допомогою котла Навіен забезпечується не тільки опалення в приміщенні, але ще й подача гарячої води.

Настінний пристрій включає в себе наступні елементи:

 • Корпус.
 • Циркуляційний насос.
 • Пальник.
 • Теплообмінник.

Схема підключення такого агрегату гранично проста – під час установки настінного котла цілком достатньо просто під’єднати всі труби до змонтованим змішувачів, а потім підвести їх до входу в систему опалення.

Всі сучасні моделі Навіен відрізняються між собою пристроєм пальника. Якщо це прилади відкритого типу, то вони передбачають обов’язкове підведення димоходу, функціонуючого за принципом природної тяги. Для пальника кисень забирається безпосередньо з приміщення, в якому розташований настінний котел. Тому власникові доведеться забезпечити безперебійний приплив свіжого повітря.

Конструкція з закритою пальником передбачає наявність коаксіального димоходу, через який подається кисень, а також виводяться продукти згоряння. Такий тип системи активується шляхом створення примусової тяги через вентиляційний отвір між двома трубами коаксіального димоходу, який виводиться через стіну на вулицю. При цьому конструкція розташовується на висоті самого котла приблизно в півтора метрах від рівня підлоги, що економічніше в порівнянні з димоходом з природною тягою.

Найбільш затребувані моделі настінних котлів Навіен

Всі моделі двоконтурних газових котлів торгової марки Навіен мають як плюси, так і мінуси. Щоб хоч трохи розібратися в кожній лінії, представленої виробником, слід ознайомитися з їх характеристиками.

Газові прилади Navien випускаються в трьох кольорах – білому, срібному і золотом. Їх основна перевага – компактні розміри і естетичність, завдяки чому котли можуть встановлюватися в будь-якому інтер’єрі. Модельний ряд Navien Ace ранжирується по потужності приладів, яка коливається в діапазоні від 9 до 35 кВт.

Вся продукція оснащена спеціальною системою, що запобігає замерзанню теплоносія. Для цього в конструкції передбачений датчик, який відповідає за запуск насосів, коли температура знижується до +10 градусів.

Тепер докладніше про кожної представленої серії:

 • Атмо – газові котли обладнані зручною системою природного відводу утворюються пари. Конструкція такого агрегату була створена для роботи в жорстких умовах зі значними перепадами тиску газу або коливаннями в газопроводі. Потужність виробів цієї серії коливається від 9 до 24 кВт в залежності від моделі. Такої потужності достатньо, щоб нагріти теплоносій у системі опалення до +80 градусів і гарячу воду до +60 градусів з інтенсивністю її використання 10 літрів на хвилину.
 • НСН – цей модельний ряд є найсучаснішим досягненням виробника Навіен. ККД таких котлів здатний досягати 110%. Подібні показники є результатом використання температури викидаються через димохід парів. Нагріта волога конденсату збирається в теплообміннику, який і нагріває вхідний потік води. Крім того, котли цього модельного ряду обладнані системою збору конденсату, який містить мінімум шкідливих викидів. У приладах передбачена система регулювання потужності роботи, а значить, і контроль нагріву теплоносія.
 • Ace Coaxial – настінні котли такої серії володіють всіма достоїнствами агрегатів Навіен. Вони прості в експлуатації, відрізняються високим ступенем надійності і значними показниками ККД. Для максимальної зручності використання всі прилади оснащені широким рідкокристалічним дисплеєм, що відображає технічну інформацію пристрою. Для віддаленого контролю агрегат укомплектований пультом дистанційного керування з вбудованим датчиком температур. Це дає можливість автоматично змінювати налаштування роботи котла в залежності від мікроклімату в приміщенні, де знаходиться пульт.

 

Про встановлення

Установка всіх моделей двоконтурних газових котлів Навіен настінного типу – процедура нехитра і проста. Адже до кожного агрегату цього виробника додається детальна інструкція. Тому всі роботи з його встановлення можуть виконуватися власними

Газовий котел Navien CH 210 Combi
Газовий котел Navien CH 210 Combi

силами або ж фахівцями з компаній, що пропонують послуги монтажу систем опалення.

Але не варто забувати, що установка опалювального газового котла пов’язана з різними заходами, що проводяться тільки фахівцями, контролюючими споживання газу. У будь-якому випадку вам доведеться запрошувати працівника газового підприємства, щоб укласти договір обслуговування і отримати дозвіл на роботу газового котла. В іншому випадку не уникнути високих штрафів, аж до заборони користуватися газовою установкою.

Важливий момент, який слід врахувати – це необхідність раціонального вибору системи видалення газів. У більшості випадків для функціонування настінних котлів бренду Навіен всіх модифікацій може використовуватися недорогий, але в той же час неймовірно ефективний коаксіальний димохід. Монтаж витяжної системи допускається проводити не тільки вертикально, але й горизонтально.

Висновок

Настінні газові котли navien виробляються в Японії і Кореї, що є гарантією їх надійності та бездоганної якості. Вони мають кілька режимів управління, пульт російською мовою і багато інших дрібниць, що полегшують процес експлуатації. Дуже важливим є той факт, що навіть при перепадах напруги обладнання працює бездоганно, безпечно і згідно найвищим стандартам якості.

Leave a Reply