Підбір кабелю для свердловинного насоса

Один з головних факторів довговічної та надійної роботи свердловинного насоса – правильний підбір кабелю (проводу). Далі розглянемо рекомендації виробника свердловинних насосів ЭЦВ.

Критерії підбору кабелю

Вибір перетину кабелю виконується на підставі умов:

  • допустиме токове навантаження;
  • максимальна температура навколишнього середовища;
  • максимальне допустиме падіння напруги 2%.

Для підбору кабелю існують спеціальні електротехнічні формули, але використовувати їх немає сенсу. Фахівцями вже підготовлені таблиці по яким вибрати провід для насосу може навіть не спеціаліст. Нижче таблиця підбору кабелю для свердловинного насоса від виробника:

Таблиця підбору перетину кабеля для насоса.Потрібно звернути увагу, що різні марки агрегатів навіть при одному й тому ж двигуні можуть споживати різний ток. Вибір довжини та перетину кабелю потрібно виконувати по номінальному струму, щоб не вибрати провід занадто великого розміру. Якщо робочий струм двигуна насоса на 10% нижче номінального, то можливо прийняти кабель на 10% довший, ніж по таблиці.

Приклад

Приведемо для прикладу підбір кабелю для свердловинного насоса ЭЦВ8-25-125. Його потужність 13 кВт, номінальний струм 33А. Потрібна довжина кабелю 160 метрів. По таблиці вище (комірки виділені) знаходимо в стовбці максимального номінального струму найближче більше значення – 35 А. Просуваючись вправо по рядку знаходимо найближче значення довжини провода – 175 метрів. Від комірки з довжиною (175) переміщуємось вгору й знаходимо потрібний перетин жили. Таким чином, для свердловинного насоса ЭЦВ8-25-125 при довжині 160 метрів потрібний кабель з перетином 1-ї жили 25 мм.кв.

Особливості підключення

Правильність підключення електросилового живлення двигуна визначається по напрямку обертання робочого органу. При закритій засувці манометр буде показувати різні значення. Більший тиск на манометрі вказує на правильне підключення проводу, правильний напрямок обертання. Для свердловинного агрегата при нормальній роботі вода повинна піднятись на протязі 1-2 хвилин. При неправильному обертанні двигуна потрібно замінити місцями підключення двох будь-яких фазних проводів.

Де придбати кабель

Придбати кабель просто. Така продукція є в багатьох місцях, від ринків до будівельних гіпермаркетів. Проте до проводу, який буде запускатись в свердловину, потрібно підійти з особливою уважністю. Він візуально недоступний, працює в режимі заглиблення. Вибирайте продукцію відомих брендів в перевірених спеціалізованих компаніях. Наприклад, в Москві можна придбати саму різноманітну електротехнічну продукцію, від популярного провода ПВС 2х4 https://galla-cable.ru/Provod_PVS_2x4 до силових броньованих кабелів, в компанії “Галла-Кабель”

Leave a Reply