Підбір штабелера: параметри

Якщо ви плануєте масштабно зайнятись продажем обладнання та комплектуючих для опалення, водопостання, кондиціонування то з самого початку потрібно правильно розрахувати яка кількість матеріалів буде триматись на складі, яким способом вони будуть переміщуватись. Правильна логістика один з головних факторів успіху в будь-якому бізнесі.

При значних розмірах складських запасів вручну маніпулювати матеріалами практично неможливо. Та й непотрібно. Для цього існують спеціальні механізми – штабелери, рокли, підіймачі, візки та інші. Про те як підібрати штабелер, на які параметри звернути увагу піде мова в цій статі.

Що таке штабелер?

Штабелер – транспортно-підйомний пристрій, за допомогою якого перевозяться, укладаються і упорядковуються вантажі на складах та в великих магазинах (гіпермаркетах). Його конструкція подібна до звичайних навантажувачів. Проте штабелер більш компактний і маневрений.

Виробники таких механізмів пропонують велику кількість різноманітних моделей штабелерів і річтраків (ретраків).  Річтрак – високопродуктивний штабелер для підйому вантажів на висоту від 5 до 11 метрів. Щоб вибрати найбільш відповідну модель, необхідно враховувати ряд основних параметрів. А саме:

Відстань між стелажами

Це головна технічна характеристика при виборі пристрою. Ручним штабелерам для ефективного функціонування потрібно ширина проходу не менше двох метрів. При цьому слід брати до уваги, що штабелер буде пересуватися разом з вантажем. Крім ширини робочого простору, необхідно враховувати радіус повороту.

Штабелер з оператором між стелажами.

Продуктивність

Продуктивність штабелера характеризує час його безперебійної роботи. Для пристрою, що приводиться в дію електрикою, він позначає час функціонування до підзарядки. Порівняйте показники у різних виробників та підберіть для себе найкращий варіант.

Початкова вантажопідйомність

Даний параметр вказує яку максимальну вагу штабелер здатний піднімати на висоту двох ярусів стелажа. Зазвичай, використовується загальний принцип – чим більша висота, на яку потрібно підняти вантаж, тим меншою повинна бути його вага. Від цього залежить безпека роботи штабелера, оскільки зі зміною висоти відбувається зміщення центру ваги.

Висота підйому

Максимальна висота на яку штабелер може підняти вантаж приблизно до 12 метрів.
Прості пристрої можуть підняти вантаж висоту до трьох-чотирьох метрів. Просунуті марки штабелерів з опорними ногами можуть підняти вантаж на висоту десять-дванадцять метрів. Чим нижчі стелажі, стелажі тим меншою може бути ширина між ними і тим компактнішу машину можна вибрати.

Ручні гідравлічні штабелери.

Розмір вил

Розмір вил на штабелері повинен відповідати розміру палет, які будуть використовуватися на складі. Для стандартних довжина вил повинна бути не менше 1 м. Під інші розміри палет на багатьох моделях штабелерів є можливість встановлювати вила різної довжини. Також випускаються пристрої у яких можна регулювати ширину між вилами. Ця функція незамінна при переміщенні нестандартних вантажів.

Також при виборі штабелера варто враховувати:

  • особливості складського мікроклімату
  • ступінь захисту механізмів від пилу і вологи
  • матеріал виготовлення вил (для приміщення з підвищеною вологістю краще нержавійка)

В Україні придбати штабелер можна на сайті vizok.net.ua. Компания Vizok пропонує широкий вибір складської техніки та надасть якісну консультацію з її підбору.

Leave a Reply