Пінопласт, клейова суміш… та кури

Эфективне опалення в приватному будинку дуже важливо. Та не менш важливе якісне утеплення будинку. Можна поставити конденсаційний котел, геліосистему і тепловий насос та вся економія від них буде знівельована, якщо будинок не має доброго утеплення. В цій статі річ про важливість придбання якісної клейової та армуючої суміші для пінопласту. З власної практики.

Клейова суміш CERESIT, ANSERGLOB фото мішки.

Якісне утеплення пінопластом цілком під силу зробити своїми руками. Ніяких суперздібностей не потрібно, дорогого інструмента також. Потрібно просто взяти якісні матеріали, вивчити технологію та витримувати її при монтажних роботах. Клейова та армуюча суміші – ключові матеріали при облаштуванні “мокрого фасаду” пінопластом.

Клейова суміш

Клейова суміш сумісно з дюбелями забезпечує міцність скріплення пінопласту зі стіною. Звичайно за умови підготовки (вирівнювання та грунтування) стіни, правильного нанесення суміші на пінопласт.
Клейову суміш краще брати від відомого виробника. Можна порекомендувати CERESIT, ANSERGLOB. Ці будматеріали перевірені в Україні багатьма роками і добре себе зарекомендували. Наприклад, є клейова суміш в магазині ТК Міськбуд Партнер. Готується за допомогою дрелі з міксером у відрі. Важливо точно витримати пропорції води та суміші, які вказані на упаковці, оскільки це впливає на міцність кріплення пінопласту до стіни. Є декілька способів нанесення клейової суміші:

  • лініями
  • кругами (ляпухами)
  • суцільним шаром.

Найкращим способом є останній – клейова суміш накладається за допомогою зубчатого шпателя суцільним шаром. Так пінопласт всією поверхнею прилягає до фасаду і відірвати його практично неможливо. Під пінопластом немає щілин і там не збирається волога.
На фото нижче ви можете побачити, який може бути результат при виборі неякісної клейової суміші та недотриманні технології кріплення:

Пінопласт відпав через використання неякісної клейової суміші та порушення технології утеплення.

Армуюча суміш

Армуюча суміш захищає пінопласт ззовні, створюючи шар товщиною в декілька міліметрів. Вона накладається в 2 заходи – перший з склосіткою, потім зверху другий. Саме від якості армуючої суміші залежить чи буде ваше зовнішне лицювання стійким до механічного впливу, вологи. Або його можна буде й пальцем проткнути. На перший погляд це може показатись не таким вже й важливим та це не так. Доведено практикою.
В багатьох приватних господарствах є живність.Наприклад, кури. А вони дуже полюбляють пінопласт. Навіть після того, як пінопласт заармований вони підходять і перевіряють його на міцність. Так от з досвіду можна сказати що одні армуючі суміші витримали таку “курячу атаку” (CERESIT, ANSERGLOB), а інші, більш дешеві, ні. Результат можна побачити на фото нижче – піною задуті отвори, які зробили кури в пінопласті. 1 фото – армуюча суміш ANSERGLOB, 2 – дешева.

Утеплення з якісної урмуючої суміші.

Кури розклювали утеплення пінопластом.

І це добре що горобці ще не “розпробували” пінопласт.

Висновок з вищесказаного простий. Купуйте якісну армуючу та клейову суміш. Переплата від дешевих буде незначна – приблизно 20-40 грн на 5-6 кв. метрів. Зате ваш пінопласт буде міцно триматись на стіні, а живність не зможе його зруйнувати ззовні. Срок служби утеплення з пінопласту 20 років мінімум – таким він і повинен бути.

І наостанок фото непрямих “виновників” руйнування армуючого шару.

Фото курей, які їли пінопласт.

Leave a Reply