Простий спосіб звільнення атмосфери від вуглекислого газу

Поряд із інформацією про новий виток пандемії COVID-19 зі штампом дельта, практично щодня повідомляють новини про глобальної екологічної катастрофи, у зв’язку з викидами вуглекислого газу атмосферу при спалюванні викопного палива промисловістю і транспорті. Якщо з транспортом є чіткий напрямок — заміна автомобілів з ДВЗ на електромобілі та водневі автомобілі і це вже зараз реалізується, то з викидами від теплових електростанцій та промислових підприємств, окрім фільтрів-обмежувачів, поки що нічого не придумано.

Вчені вигадали, як просто звільнити атмосферу від вуглекислого газу

Про одну із спроб австралійських учених, які розробили простий спосіб звільнення атмосфери від вуглекислого газу у цій статті.

Забруднення атмосфери внаслідок роботи двигунів внутрішнього згоряння та промислових установок колосальне. Але чи можна змусити двигуни замість вуглекислого газу викидати чистий кисень в атмосферу? Звучить як фантастика. Але, схоже, вчені зуміли це реалізувати. Команда з Австралії представила установку для простого та ефективного перетворення CO2 на кисень та твердий вуглець.

Команда з Університету Нового Південного Уельсу у складі вчених із кількох університетів Австралії та США, знайшли спосіб ефективного перетворення вуглекислого газу на кисень та твердий вуглець.

Як працює запропонований вченими спосіб

В основі дослідної установки об’ємом два літри лежать фізико-хімічні явища, пов’язані з пропусканням вуглекислого газу через галій. Це так званий рідкий метал, який починає плавитися за температури, близької до 30 °C.

Крім галію в рідкій формі та галію у вигляді наночастинок до суміші додаються срібні стрижні нанометрових розмірів. У процесі роботи суміш інтенсивно перемішується, що викликає електрохімічні реакції, коли речовини в рідкому стані починають завдяки силі тертя активніше взаємодіяти з поверхнями твердих наповнювачів.

Рідкий галій перетворює вуглекислий газ на кисень та твердий вуглець

У статті в журналі Advanced Materials, в якій викладено важливі етапи дослідження, вчені повідомили, що компактна установка місяць без зміни характеристик перетворювала 100 мілілітрів CO2 щохвилини.

На перетворення тонни вуглекислого газу на чистий кисень і твердий вуглець було витрачено 230 кВт. год електрики, що коштує 100 доларів. Ефективність перетворення сягнула 92 %. Вуглець, до речі, утворюється у суміші у вигляді пластівців і просто спливає на поверхню, де його дуже легко збирати.

Вчені вважають, що такими установками щодо перетворення вуглекислого газу на кисень і вуглець, можна обладнати кожен автомобіль з ДВС та кожну електростанцію на викопному паливі, і тоді якість повітря зміниться вже через один день. Для комерціалізації технології негайно створили компанію, тому залишається тільки чекати від неї новин.

Leave a Reply