Регулятор тяги твердопаливного котла

Регулятор тяги твердопаливного котла.

Для забезпечення стабільної та економічної роботи твердопаливного котла потрібно підтримувати силу тяги на оптимальному рівні. Відхилення цього показнику від оптимального позначається на процесі горіння палива і генерації теплової енергії не в кращу сторону. Занадто висока тяга веде до завищеної витрати палива, скорочення періоду роботи котла на одній закладці. Занижена тяга може привести до затухання полум’я, недостатнього виділення теплової енергії. Є декілька способів вирішити цю проблему. Один найпоширеніших та найдешевших – встановити регулятор тяги для твердопаливного котла.

Регулятор тяги твердопаливного котла

Регулятор тяги твердопаливного котла – механічний, енергонезалежний пристрій для регулювання подачі повітря в камеру згоряння шляхом відкриття / закриття заслінки. В більш функціональному обладнанні функцію регулювання подачі повітря виконують вентилятори та димососи, але вони потребують підключення до електромережі та значно дорожчі.
Механічний термостатичний регулятор тяги це найбільш дешевий і простий спосіб автоматично регулювати силу горіння в твердопаливному котлі. По швидкості реагування вони програють вентиляторам, зате енергонезалежні та прості в роботі та налаштуванні.

Принцип роботи

Регулятор тяги встановлюється ззовні на котлі та оптимізує режим горіння. Принцип роботи такого пристрою термостатичний. При встановленні регулятора термостатична капсула розміщується в теплоносії. При зміні його температури натискний виступ капсули зменшує або збільшує тиск на шток, який через виконуючий механізм повертає важіль. Зрівноважуючим елементом є вмонтована пружина. Важіль поєднаний ланцюгом з двірцями подачі повітря. Повертаючись, він відкриває або закриває їх в залежності від температури теплоносія в котлі.

Встановлення та калібрування

Встановити регулятор тяги твердопаливного котла можна своїми руками. Пристрій монтується в бічній або фронтальної частини котельного обладнання в спеціальному отворі при відсутньому теплоносії. Монтаж виконується за допомогою різьбових з’єднань. Регулювання їх натягу дозволяє вирівняти пристрій в правильному (вертикальному або горизонтальному) положенні. Після вирівнювання гвинти ретельно фіксуються і герметизуються з використанням спеціальних засобів. Важіль встановлюється таким чином, щоб отвір, через який буде виходити ланцюжок, знаходився безпосередньо над заслінкою. Нижче відео, як встановити регулятор тяги REGULUS RT3 на твердопаливний котел.

Після установки регулятора котел потрібно розтопити і довести теплоносій до температури 60 градусів. Ця ж температура встановлюється і на регуляторі. Важіль останнього з’єднується з допомогою ланцюжка з прочиненими на 1–2мм заслінкою.
Далі на регуляторі встановлюється необхідна температура. Наприклад, +70 град.С. Якщо калібрування виконано вірно, при досягненні цього показника заслінка автоматично закриється. Точність термомеханічних регуляторів поступається системам автоматики з вентиляторами і знаходиться в межах 5 градусів.

Твердопаливний котел з встановленим регулятором тяги.
Твердопаливний котел з встановленим регулятором тяги

При виявленні видхилень між фактичною температурою і значенням регулятора, додаткове підлаштування можна зробити скороченням або подовженням ланцюжка.

Висновок

Під час експлуатації котельного обладнання споживач стикається з різними проблемами, про які йому не розповідали продавці в магазині. Одна з таких проблем – налаштування оптимального горіння твердопаливного котла за допомогою зміни сили тяг.. Незбалансоване горіння в топці котла виявляє себе зниженням температури в будинку при підвищеній витраті палива, малим періодом роботи на одній закладці. Установка регулятора тяги на стадії монтажу котельні дозволить не допустити появи таких проблем. Навіть у тому випадку, якщо відразу це рішення з якоїсь причини не було реалізовано, становище можна виправити за рахунок установки в систему регулятора твердопаливного котла своїми руками в будь-який час.

Leave a Reply