Опалення будинку твердопаливним котлом

Чавунний котел Viadrus U-22
Чавунний котел Viadrus U-22

Вже давно котеджне будівництво розвивається дуже стрімко, адже багато хто хоче сховатися від міської суєти в селах і селищах з чистим повітрям. І дуже часто буває так, що в таких віддалених місцевостях не проходить газова магістраль, а електрика подається з проблемами. До того ж, вартість електричного опалення може бути не кожному по кишені. Саме в таких випадках і встановлюють опалення будинку твердопаливним котлом.
Звичайно, можна встановити таку екзотику, як звичайну дров’яну піч під старовину або камін. Але при цьому тепловіддача цих приладів буде недостатньою, вам доведеться постійно за ними стежити.
Опалення будинку твердопаливним котлом використовує такі доступні матеріали, як дрова, вугілля, торф, гранули, пелети. Великих часових затрат на опалення вам не буде потрібно – вистачить просто раз на кілька годин закласти паливо.

 

Види твердопаливних котлів

Твердопаливні котли можуть бути виконані в так званій класичній варіації і в піролізній. У класичних моделях паливо, яке згорає, нагріває воду, яка виступає в ролі носія тепла. Потім гаряча вода поширюється по трубопроводу, після чого починає нагрівати приміщення будинку.

Твердопаливні котли опалення для дачі піролізного типу, які ще носять назву газогенераторних, функціонують за принципом сухої перегонки палива.

Якщо буде висока температура – 200-800 градусів і кисню буде не вистачати, то деревина розкладеться і виділить піролізний газ. Коли цей газ контактує з киснем, він починає горіти, таким чином, виділяється багато тепла. Так, можна відзначити, що газогенераторний котел зменшує частоту завантаження палива, якщо порівнювати його з класичної варіацією – то в два рази. ККД при цьому становить значення 90%. Також паливо для опалення будинку згорає більш повно.

Крім наведеної класифікації, твердопаливні котли можуть бути залежними від енергії або незалежними. Опалення приватного будинку твердопаливним котлом буде залежним від електроенергії в тому випадку, коли в котлі використовується електрична панель управління, а також – нагнітальний вентилятор. Завдяки цьому система циркуляції повітря поліпшується.

На ринку опалювального обладнання можна зустріти безліч моделей твердопаливних котлів – сталеві і чавунні котли опалення, одно- і двоконтурні, енергозалежні і енергонезалежні. Розглянемо ж популярні моделі, які більше всіх користуються попитом.

 

Найпоширеніші моделі твердопаливних котлів

В даний час популярна така модель, як Віадрус виробництва Чехії. Це чавунний котел, який має прийнятну вартість і при цьому – високу якість. Завдяки тому, що такі твердопаливні котли для водяного опалення мають чавунним теплообмінником, вони мають досить велику довговічність. До котла є можливість підключити механічний регулятор тяги і вентилятор.

Крім усього іншого, в систему можна включити циркуляційний насос, який має робочу температуру більше 80-ти градусів. В обслуговуванні і установці такий котел простий, а також він може використовувати практично всі види палива для котлів опалення.

Якщо у вашу місцевість планується проведення газової магістралі, то можна віддати свою перевагу таким моделям, як твердопаливні комбіновані котли опалення.

У таких котлів є можливість підключати газовий пальник. Прикладом може послужити котел Дон. Це російське виробництво, сам прилад функціонує на вугіллі або торфі. Пристрій відноситься до сталевих котлів, тому стійко реагує на перепади в температурному режимі.

Окремо варто відзначити такі твердопаливні котли для опалення будинку, як КЧМ. На сьогоднішній день такі котли є популярними. Варто зауважити, що тут можна використовувати будь-яке паливо – не тільки різні види твердого, але і газ, дизельне паливо, відпрацювання мастил. Безсумнівно, така «всеїдність» котла є дуже зручним властивістю, особливо в тих місцевостях, які віддалені від міста. Сам котел зроблений з чавуну, він довговічний і надійний, потужність – 16-90 кВт.

Також варто відзначити популярну модель Прометей від Сібенерготерм в Новосибірську. Такі одно- і двоконтурні твердопаливні котли опалення мають потужність 10-45 кВт і робляться із сталі, яка проходить спеціальну обробку проти корозії. Для роботи використовується таке паливо, як дрова, вугілля, гранули. Котел дає високу тепловіддачу, а проти перегрівання передбачена функція скидання палива у відсік для золи.

Твердопаливний котел Прометей
Твердопаливний котел Прометей

Що стосується піролізних котлів, то відзначимо модель Харків. Такі котли мають високий ККД, а в якості палива можна застосовувати всі види твердого палива. Повітря в даному випадку виступає теплоносієм, тому тепловтрати можна знизити.

 

Переваги і недоліки котлів на твердому паливі

Серед достоїнств відзначимо:

  • Опалення дерев’яного будинку твердопаливним котлом можуть собі дозволити багато, так як вартість котла невисока, а монтаж не потребує спеціальних умінь.
  • Паливо для котлів опалення також недороге, так як практично в будь-якій місцевості можна його знайти.
  • Як слідує з попереднього пункту – це те, що витрати всього процесу опалення не такі вже високі.
  • Твердопаливні котли не завдають шкоди екології.
  • Котли на твердому паливі можна використовувати там, де немає газу і погана електрика.

Також виділимо кілька недоліків:

  • Фабричні і саморобні твердопаливні котли опалення вимагають постійної уваги: ​​в них постійно доведеться завантажувати паливо, причому – вручну. Але цей недолік компенсується в котлах з автозавантаженням, однак вони дорожчі.
  • І сталеві, і чавунні твердопаливні котли опалення вимагають регулярного очищення, тому що в противному випадку вони можуть просто перестати працювати.
  • Робота котла на повну потужність почнеться не відразу, а його запуск, якщо був довгий простій, стане досить складним.
  • Паливо, яке використовуватиме ваше опалення каркасного будинку твердопаливним котлом, знадобиться складувати десь.

Leave a Reply