Розповсюдження Covid-19: фільтри для очистки повітря та системи поверхневого охолодження в пріоритеті

Система кондиціонування.У ці дні, пов’язані з ізоляцією через надзвичайну ситуацію зі здоров’ям від «Ковід-19» ми всі думаємо про здоров’я повітря в офісах чи інших обмежених робочих місцях, де ми проводимо більшу частину свого часу. Нижче переклад матеріалу, який викладено на сайті виробника комплектуючих для опалення, водопостачання, кондиціонування італійської компанії GIACOMINI.Нещодавно AiCARR, італійська асоціація кондиціонування, опалення та охолодження, в якій Giacomini є членом промислової ради, нещодавно висловила свою думку щодо управління надзвичайною ситуацією зі здоров’ям Covid-19 в документах “Системи та поширення SARS-CoV2- 19 на робочому місці ”  та  ” Протокол зменшення ризику від поширення SARS-CoV2-19 через існуючі системи кондиціонування та вентиляції” . Підкреслюється важливість механічної вентиляції, яка забезпечує надходження ззовні свіжого повітря, скасування внутрішньої рециркуляції повітря, використання ефективної фільтрації та проведення санітарних обробок повітропроводів.

Андреа Каса , італійський експерт у галузі аераугічної гігієни та президент ЄАІСА, Італійська асоціація гігієнічних систем аераулічних систем, має свою думку з цього приводу. «Новий коронавірус Covid-19, як зазначено у Журналі лікарняної інфекції , може осідати та виживати на поверхнях предметів при кімнатній температурі до 9 днів. Стінки повітропроводів систем кондиціонуванняі сприяють впливу вірусу на людей всередині приміщення із закритими вікнами. “Потрібно постійне надходження свіжого повітря”, каже Каса. “Це демонструє випадок японського круїзного судна Diamond Princess, де, незважаючи на те, що гостей на борту ізолювали в каютах, кількість заражених пасажирів зросла експоненціально через систему кондиціонування”.

Правильне обслуговування систем очищення повітря має принципове значення для сприяння максимальному захисту здоров’я працівників від коронавірусу, є профілактикою від хімічного, фізичного та мікробіологічного забруднення, знижує вірогідність респіраторних захворювань. Якщо сучасне обслуговування не може бути забезпечене, здоров’я людей у ​​приміщеннях з кондиціонером може бути поставлено під серйозну небезпеку.З цієї причини уряд Китаю нещодавно наказав закрити ці системи у всіх робочих умовах.

Променисте охолодження – реальна альтернатива кондиціонерам

Слід пам’ятати, що існують альтернативи повітряним системам, які, крім переваг з точки зору комфорту та енергоефективності, забезпечують також краще використання приміщень, знижують витрат на обслуговування та зменшення відсутності працівників через типові захворювання “кондиціонування повітря” (різні проблеми в дихальних шляхах, алергія, ревматичні та суглобові болі, головні болі). Нижче можна переглянути відео як влаштована тепла підлога.

Системи променистої стелі (типа “тепла підлога / стіна / стеля”) для опалення та охолодження пропонують десятиліттями в робочих умовах, де необхідний високий рівень повітря в приміщенні. Поєднуючись з централізованими вентиляційними системами для відновлення повітря та контролю вологості, вони забезпечують найкращі умови якості повітря: осушення повітря не відбувається безпосередньо в навколишньому середовищі, а сухе повітря розподіляється по каналах, в яких розповсюдження патогенним або алергенним організмам перешкоджає низька вологість, присутня в них.

Leave a Reply