Водяна тепла підлога: класична конструкція

На поточний час водяна тепла підлога стає все більш популярною в Україні. Цьому сприяють ряд факторів: високий комфорт для мешканців, хороша сумісність з високоефективним опалювальним обладнанням, покращення інтер’єру приміщення. Розглянемо її типову конструкцію.

Нижче на малюнку зображена пошарова конструкція водяної теплої підлоги.

Конструкція водяної теплої підлоги пошарово.

 1. Основа
  В якості основи для вкладання теплої підлоги найчастіiше є бетон. Для багатоповерхнових будинків це можуть бути плити або монолітне бетонне перекриття. В приватних одноповерхових будинках основою для водяної підлоги буде шар бетонної стяжки.
 2. Гідроізоляція
  Гідроізоляція вкладаеться під основу першого поверху. Вона перешкождає проникненню вологи з грунту в основу та пиріг теплої підлоги, що запобігає підвищенню вологості в приміщенні та втратам тепла.
 3. Утеплювач
  В якості утеплювача під труби теплої підлоги найчастіше використовується вспінений пінополістирол (пінопласт). Він має достатню міцність, не руйнується та не стискається під впливом вологи, має низьку теплопровідність. Для теплої підлоги випускаються спеціальні пінополістирольні мати з приклеєною фольгою з розміткою. Чим більша щільність пінопласту, тим він міцніший і дорожчий. В залежності від навантаження на підлогу та фінансових можливостей використовують пінопласт 35 або 50 кг/м.куб. Товщина пінопласта залежить від місця розміщення теплої підлоги. Для міжквартирних перекриттів зазвичай достатньо 25-30 мм. Нижче таблиця товщини пінопласта в залежності від основи:
  Товщина пінопласту для теплої підлоги.
 4. Металева сітка або пластикові панелі
  Металева сітка або пластикові панелі вкладаються на утеплювач та слугують для кріплення труб і підвищення міцності стяжки теплої підлоги. Найчастіше використовують металеву сітку з кроком 50 або 100 мм. В залежності від кроку укладки труб. До сітки труби кріплять за допомогою пластикових стяжок, а саму сітку до пінопласту за допомогою спеціальних пластикових дюбелів.
  Панелі з поліпропілену прискорюють монтаж теплої підлоги, проте цей варіант дорожчий ніж з трубами.
 5. Труби теплої підлоги
  В якості труб для теплої підлоги використовуються вироби з таких матеріалів: поліетиленові PEX або PE-RT, поліпропіленові PPR, мідні, гофровані з нержавіючої сталі, полібутиленові. Останнім часом найчастішим варіантом є труби з термостійкого поліпропілену PE-RT. Вони найкраще поєднують такі якості – доступна ціна, малий радіус вигину, достатня міцність, стійкість до температур (до 95 град. С) та тиску в системах підлогового опалення. При правильному підборі та експлуатації труби PE-RT прослугують не менше 50 років.
 6. Цементно-пісчана стяжка
  Поверх труб заливається цементно-пісчана стяжка товщиною 40-60 мм. Товщина стяжки залежить від розрахованого навантаження на поверхню підлоги та діаметра труб. Таблиця товщини стяжки теплої підлоги нижче.
  Таблиця товщини стяжки теплої підлоги.
 7. Підлогове покриття
  В якості підлогового покриття можуть виступати самі різні матеріали: керамічна плитка, камінь, мрамор, лінолеум, коврове покриття, паркет, плитка ПВХ, ламінат та інші. Крок укладки труб вираховується з урахуванням майбутнього підлогового покриття, оскільки теплопровідність та термічний спротив у них значно різняться.
  Широкий вибір коврових, синтетичних підлогових покриттів ви знайдете в інтернет-магазині VIGMAS vigmas.kiev.ua.
 8. Демпферна стрічка
  Між теплою підлогою та стіною вкладається демпферна стрічка, яка захищає “пиріг” його від пошкоджень внаслідок температурних деформацій. Також вона розміщується посеред теплої підлоги у випадках, якщо довжина її сторони перевищує 8 м, площа “пирога” більша та деяких інших.

Про вибір водяної теплої підлоги варто подумати заздалегінь, адже вона потребує значних будівельних робіт, є монолітною та складною в переробці.

Нижче на відео можна переглянути схему монтажу водяної теплої підлоги:

Leave a Reply