Здуру можна й … бойлер зламати: “жарти” Роскомнадзора

Технологія “Розумний дім” набирає все більшу популярність на теренах пострадянського простору. Проте завзятісь чиновників до заборон може сплюндрувати будь-яке добре починання. В Россії Роскомнадзор шкодить роботі бойлера ARISTON з WI-FI підключенням.

Зоборона інтернет замок.

Власник водонагрівача бренду Ariston Дмитро Змієв поскаржився, що його домашня техніка, а саме бойлер ГВП, перестала повноцінно працювати через блокування серверів компанії Роскомнадзором.

Він зауважив, що не може керувати нагрівачем по Wi-Fi, незважаючи на те що в інструкції така функція значиться. Своє обурення він висловив у відгуку на «Яндекс.Маркет».

Через деякий час офіційні представники компанії Ariston відповіли, що додаток погано працює через блокування серверів Amazon, які використовує компанія. « Це пов’язано з блокуванням IP-адрес месенджера Telegram Роскомнадзором », – уточнили співробітники бренду.

« Ржунємагу, Роскомнадзор заблокував мені бойлер! »- відповів автор відгуку.

Пізніше він опублікував скріни переписки з представниками Ariston на Pikabu. « Майбутнє, яке ми заслужили! »-охарактеризував він подію. Завсідники форуму стали жартувати над ситуацією. « Скоро і на сковороду доведеться VPN ставити », – зауважив один з коментаторів.

Деякі відвідувачі Pikabu підтримали Змієва, помітивши, що теж стикалися з подібними проблемами. « Бойлер це фігня, у мене весь” розумний будинок “, встав, коли Телеграм блокували. Він на амазонівсьих серверах. Тут і VPN не допоможе », – поскаржився один з них.

Після того, як Таганський суд прийняв рішення про блокування Telegram на території Росії, оператори зв’язку отримали вказівку заблокувати сотні тисяч IP-адрес Amazon. Це рішення було прийнято через те, що месенджер використовував їх для обходу блокування. Пізніше співробітники відомства пообіцяли не вносити до реєстру забороненої інформації великі підмережі.

Так скоро в інструкціях по експлуатації водонагрівачів виробникам доведеться в описах до роботи з участю інтернет додавати “крім Російської Федерації”.

Leave a Reply