Шахту глибиною 4,5 км для добування геотермальної енергії почали бурити в Великобританії

В британському Корнуоллі почали бурити дві шахти для добування геотермальної енергії. Найглибша – 4,5 км. Температура води на глибині досягає в 190 градусів Цельсія.

Схема отримання геотермальної енергії.

Геотермальна енергія, тобто тепло з надр Землі, одне з джерел чистої енергії. При її видобутку викиди парникових газів практично нульові. Наявність енергії  не залежить від умов навколишнього середовища, запаси практично невичерпні. Широко використовують її, наприклад, в Ісландії, де гарячі води виходять на поверхню. Однак в цілому потужність геотермальних електростанцій поступається іншим джерелам відновлюваної енергії.

Вода з надр буде надходити звідти нагору в теплообмінник, а потім закачуватимуться назад в безперервному циклі. Тепло, перетворюватиметься в електрику та буде відправлятись в національну енергомережу.

Директор керуючої компанії GEL спрогнозував частку геотермальної енергії в британській енергосистемі на рівні 20%, а також ріст попиту на відновлювану енергію в зв’язку з закриттям електростанцій на корисних копалинах.

Проект вже зібрав близько $23,54 млн фінансування. Майже половину виділив Європейський регіональний фонд розвитку. А компанія Arup вже придбала сертифікати на 9000 МВт * год чистої геотермальної енергії в рік.

Leave a Reply