Що таке дренажна труба?

Дренажна труба – це труба, яка відводить воду з певної земельної ділянки, підвальних приміщень і т. п. Існує багато видів дренажних труб. Відведення води за допомогою дренажних труб життєво важливе для запобігання затопленню підвалів, пошкодженню інженерних конструкцій, затопленню доріг, ерозії ґрунту та створенню болотних умов навколо будинку та прибудинковій території. Найчастіше ці  труби виготовляються з пластику, бетону, полівінілхлориду (ПВХ) або кераміки.

Тип труби, яку людина вибирає для дренажу, залежить від ситуації з водовідведенням. Деякі типи дренажних труб беруть воду через отвори на їх стиках. Інші труби перфоровані, щоб брати воду по всій довжині. Важливо вибрати матеріал, який досить міцний для своєї роботи, але максимально простий у монтажі. Вибір, виходячи лише з ціни, зазвичай не є найкращим варіантом.

Види дренажних труб по матеріалу

ПВХ

Труби з ПВХ , виготовлені з комбінованого полівінілхлориду, часто використовуються для проектів, в яких дренажна труба повинна добре утримувати тиск та велику вагу. Цей тип дренажної труби може бути побудований в різних розмірах і дуже довговічний, навіть під впливом хімічних речовин. Дренажні труби з ПВХ можна переробляти, що робить їх екологічно чистими. Однак вони не такі гнучкі, як інші типи труб.

Дренажні труби пвх з отворами.

Бетон

Бетон є частим і недорогим вибором для дренажних проектів, які потребують надміцних трубопроводів. Цей тип дренажної труби часто використовується, коли критично важливо, щоб труби залишались надійними та не протікали. Бетон також може бути використаний для забезпечення структурної підтримки іншого типу дренажної труби. У такому випадку він може бути використаний для створення зовнішньої оболонки для труб, виготовлених з не таких міцних матеріалів.

Бетонні труби для дренажу.

Гофрований поліетилен

Деякі люди вибирають для зливних труб матеріал, який називається гофрованим поліетиленом . Це гнучкий тип пластику, який вважається простим в установці та маніпуляціях. Він більш гнучкий, ніж багато інших видів трубних матеріалів. Користувачі можуть маніпулювати ним, щоб направити потік води в будь-якому бажаному напрямку.

Кераміка

Дренажні труби також виготовляються з кераміки. Цей тип дренажних труб за своєю міцністю схожий на багато видів пластикових трубопроводів. Однак він більш екологічний, ніж пластикові труби, оскільки викопне паливо не є необхідним для створення кераміки. Однак у його використання є деякі недоліки – він частіше тріскається, ніж пластикові труби.

Відвід води - керамічна дренажна труба.

Азбестоцемент

Для влаштування дренажу використовують звичайні азбестоцементні напірні труби і муфти з маркуванням БНТ і БНМ. На відміну від керамічних, у них універсальна спеціалізація – організація зовнішніх трубопроводів каналізації та дренажу, захист підземних кабелів телефонного зв’язку.
Щоб їх використовувати не тільки для відводу, але і для збору ґрунтових вод, вони потребують доопрацювання – нарізці наскрізних щілин або висвердлюванні отворів.

Азбестоцементні дренажні труби.

Leave a Reply