Що таке засувка?

Засувки широко використовуються для всіх типів застосувань і підходять як для надземної, так і для підземної установки. Не менш важливо для підземних установок першорядним є вибір правильного типу клапана, щоб уникнути великих витрат на заміну.

Засувка в розрізі.
Засувка в розрізі

Засувки призначені для повністю відкритого або повністю закритого обслуговування. Вони встановлюються на трубопроводах як запірні клапани і не повинні використовуватися як регулюючі. Робота запірного клапана виконується, або за годинниковою стрілкою, щоб закрити, або за годинниковою стрілкою, щоб відкрити. При роботі штока клапана затвор рухається вгору або вниз на різьбовій частині штока.

Де використовуються засувки?

Засувки часто використовують, коли необхідні мінімальні втрати тиску та вільний отвір. При повністю відкритому типовому запірному клапані немає перешкод на шляху потоку, що призводить до дуже низьких втрат тиску. Ця конструкція дає можливість використовувати трос для очищення труб.

Засувка – це багатооборотний клапан. Робота клапана здійснюється за допомогою різьбового штока. Оскільки клапан повинен повертатися кілька разів, щоб перейти з відкритого в закрите положення, повільна робота також запобігає впливу гідроударів.

Засувки можна використовувати для великої кількості рідин. В тому числі:

 • Питна вода, стічні води та нейтральні рідини: температура від -20 до +70 ° C, максимальна швидкість потоку 5 м / с та перепад тиску до 16 бар.
 • Газ: температура від -20 до +60 ° C, максимальна швидкість потоку 20 м / с і перепад тиску до 16 бар.

Засувки з байпасом

Перепускні клапани зазвичай використовують з трьох основних причин:

 • Щоб збалансувати перепад тиску в трубі, знизивши вимогу до моменту затягування клапана та дозволивши одноосібну роботу
 • При закритому головному клапані та відкритому байпасі допускається постійний потік, уникаючи можливого застою
 • Заповнення трубопроводів з затримкою

Засувки паралельні проти клиновидних

Засувки можна розділити на два основних типи:

 • паралельні
  В паралельних засувках використовується плоский затвор між двома паралельними сидіннями. Популярним типом є засувка ножового затвора, виконана з гострим краєм внизу затвора.
 • клиноподібні
  У клиновидних засувках використовуються два похилі сидіння та дещо зкошені похилі затвори.

Засувки з металевим та еластичним затвором

Засувка з металевим та елестичним сідлом.
Засувка з металевим та елестичним сідлом

До того, як еластичний засувний вентиль був представлений на ринку, широко використовували засувки з металевим клином. Конічна конструкція клина та кутові ущільнювальні пристрої металевого клина вимагають поглиблення в дні клапана для забезпечення щільного закриття. При цьому пісок і галька вкладаються в отвір. Система труб ніколи не буде повністю позбавлена ​​домішок, незалежно від того, наскільки ретельно промивається труба під час монтажу або ремонту. Таким чином, будь-який металевий клин з часом втратить свою здатність бути герметичним.

Еластичний засувний клапан має просте дно клапана, що забезпечує вільний прохід піску та гальки у клапані. Якщо домішки проходять при закритті клапана, гумова поверхня закриється навколо домішок, поки клапан закритий. Якісна гумова суміш поглинає домішки, коли клапан закривається. Домішки будуть змиватися при повторному відкритті клапана. Гумова поверхня поверне свою початкову форму, забезпечуючи герметичне ущільнення.

Переважна більшість запірних клапанів на ринку мають еластичне сидіння, однак на деяких ринках все ще пропонуються металеві запірні клапани.

Засувки з висувним та невисувним штоком

Засувка з висувним та невисувним штоком.
Засувка з висувним та невисувним штоком

Під’ємні штоки закріплені на затворі. Вони піднімаються і опускаються разом, коли клапан працює, забезпечуючи візуальну індикацію положення клапана і даючи можливість змащувати шток. Гайка обертається навколо різьбового штока і рухає його. Цей тип підходить лише для надземної установки.

Непід’ємні штоки поміщені в заслінку і обертаються з клином, що піднімається і опускається всередині клапана. Вони займають менше вертикального простору, оскільки шток утримується в корпусі клапана. Засувки з невисувними штоками підходять як для надземних, так і для підземних установок Запірні клапани з підніманням штока оптимальні в системах для захисту води, стічних вод та протипожежного захисту.

Leave a Reply