Шумить кондиціонер

Чому кондиціонер шумить?

Сучасні кондиціонери використовують технологію шумозаглушення, яка підтримує рівень шуму на позначці від 25 до 55 дБ, в залежності від типу обладнання. Шуми кондиціонера, хоча і досить дратівливі, можуть допомогти вам зрозуміти, що щось пішло не так, перш ніж це дійде до поломки, що вимагає дорогого ремонту або заміни запчастини.

Кондиціонер і котик.

Нижче список шумів кондиціонера, з якими ви можете зіткнутися, а також визначили, які проблеми вони означають.

Стук або деренчання

Якщо ви чуєте шум від кондиціонера, який звучить як агресивний стукіт, це, швидше за все, проблема з конденсатором.

Сторонні частинки потрапили в конденсатор. Зніміть кришку конденсатора, щоб видалити предмети або зателефонуйте майстру.
Можливе ослаблення гвинтів. Як внутрішні, так і зовнішні блоки кондиціонера вібрують при включенні. Згодом ця вібрація призводить до ослаблення гвинтів. Проблему легко виправити: затягніть кріпильні елементи викруткою.
Зламаний двигун вентилятора або компресора. На жаль, заміна цих запчастин досить дорога. Якщо агрегат переступив десятирічну позначку, краще купити новий кондиціонер, а не витрачати гроші на ремонт.

Пронизливий вереск

Ваш кондиціонер вивергає пронизливий вереск? Це може бути пов’язано з цілим рядом причин:

Несправні підшипники двигуна вентилятора. Скрегіт металу об метал при включенні обладнання означає, що підшипники двигуна вентилятора вийшли з ладу і потребують заміни.
Зношений або зламаний ремінь. Зношений ремінь вентилятора або зламаний ремінь також викликають вереск. Для заміни або ремонту ременя зверніться до фахівця.
Високий тиск в компресорній установці. Супроводжується дуже гучним вереском. Негайно вимкніть кондиціонер і зателефонуйте майстру.

Шипіння

Ви постійно чуєте гучні шиплячі звуки, які виходять від працюючого кондиціонера? Ось можливі причини:

Витік фреону. Може бути викликаний пошкодженням труб холодоагенту. Вам доведеться звернутися до професіонала, щоб вирішити цю проблему, так як самостійно впоратися не вийде
Високий тиск компресора. Якщо ви почули, що шиплячий шум через деякий час перетворився в вереск, це проблема в компресорі. Вимкніть кондиціонер і викличте спеціаліста.

Клацання

Звук клацання на початку і в кінці циклу охолодження – це нормально. Що ненормально, так це клацаючий звук, який не зникає. Давайте розглянемо можливі причини.

Сторонній предмет в вентиляторі. Якщо зовнішній блок видає клацаючі звуки, то, швидше за все, в його вентиляторах є сторонній предмет, який необхідно усунути.

Проблеми з живленнян компресора. Якщо конденсатор блоку живлення виходить з ладу, компресор не отримає потрібної напруги, а клацаючий шум – це невдала спроба включення зовнішнього блоку. Потрібно звернутися до професіонала для ретельного огляду.

Вентилятор погано закріплений. Кріплення слабшають, і вентилятор вдаряється об корпус зовнішнього блоку. В результаті виникає клацання.

Несправний термостат. Він не дозволить пристрою включитися, і ви почуєте гучне клацання. Самостійно цю проблему вирішити не можна.

Гудіння

Двигун змінного струму, що випромінює м’які звуки гудіння, не є чимось незвичайним. Але іноді обладнання починає сильно гудіти. Це відбувається, якщо:

Низький рівень мастила. Мотор, який потребує мастилі, спочатку буде видавати звук, що дзижчить. Але якщо ви продовжите запускати його, не усуваючи проблему, він перетвориться в гучний скрегіт.

Несправність пускового реле. Відмова контактора викликає дзижчащі звуки, оскільки змінний струмовідвід отримує живлення, але не може включитися. Якщо ви проігноруєте це питання, звук перетвориться в оглушливе гудіння.

Погнуті ребра теплообмінника. Регулярне технічне обслуговування кондиціонера допоможе підтримувати стан ребер теплообмінника в найкращій формі.

Булькання

Звуки булькання можуть відбуватися в разі:

Неправильної герметизації трубопроводів холодоагенту. Витік холодоагенту може також викликати булькаючий шум на додаток до шиплячих звуків.

Надлишок вологи в кондиціонері. Засмічення лінії відведення конденсату створює накопичення вологи. Ви можете зіткнутися з тією ж проблемою, коли дренажний насос пошкоджений.

Капання

Кондиціонер, що видає шум, який звучить так, як ніби щось капає, може бути причиною занепокоєння. Не починайте панікувати відразу; це може бути через надлишок вологи, що потрапляє в крапельницю. Це абсолютно нормально. Але предметом занепокоєння капаючий звук стає через надмірну конденсації.

Високий рівень конденсації. Велика кількість конденсату може призвести до переповнення ванни. Щоб усунути цей шум, вам потрібно буде спорожнити піддон.

Замерзання теплообмінників. Коли лід із замерзлого теплообмінника розтане, ви також почуєте шум капання. Це може статися з багатьох причин, включаючи брудні повітряні фільтри і несправні термостати, які повинні бути перевірені професіоналом.

Кондиціонер в інтер'єрі.

Не можна нехтувати шумами з кондиціонера!

Коли спліт-система працює незвично, наприклад, видає шум або випускає запах, вона намагається сигналізувати про проблеми, яка вимагають уваги. Нехтування незвичайними звуками, що виходять від кондиціонера, перетворить незначну проблему в глобальну, яка завдасть шкоди системі кондиціонування в довгостроковій перспективі. Своєчасне обслуговування і уважність продовжать термін служби вашого обладнання.

Leave a Reply