Суха тепла підлога REHAU – оптимальне рішення для складних перекриттів

Суха тепла підлога TS-14 REHAU, теплоізоляційний мат з трубою.

Водяна тепла підлога – конструкція не з легких. Якщо труби з водою и утеплювачем важать небагато, то стяжка 5 см створює пристойне навантаження на плити перекриття чи дерев’яні лаги. Це не завжди допускається. На допомогу приходять пластини та мати TS-14, труба RAUTHERM S 14 x 1,5  від REHAU.

TS-14 – система сухої теплої підлоги від компанії REHAU. Дозволяє влаштовувати теплу підлогу з набагато меншим навантаженням на квадратний метр, ніж у традиційної водяної теплої підлоги зі стяжкою. Перевірити допустимі навантаження на деревя’не чи бетонне перекриття можливо по проектній документації. Також по допустимим класам навантаження можна уточнити на сайтах виробників.

Склад системи сухої теплої підлоги REHAU TS-14

Основних елементів сухої теплої підлоги TS-14 небагато. Це:

 • теплоізоляційний мат 0,5х1 м;
 • теплопровідні пластини – основна, поворотна;
 • поворотні, перехідні, холості елементи;
 • труба для опалення теплої підлоги RAUTHERM S 14 x 1,5 мм.

Основна теплопровідна пластина виконана із штампованої сталі, оцинкована. Вона має особливий профіль, а вздовж по центру заглиблення під трубу RAUTHERM S 14 x 1,5 мм.
Теплоізоляційні мати TS-14 дозволяють вести монтаж системи теплої підлоги класу B згідно DIN 18560 і DIN EN 13813 на лагах, бетонних перекриттях. Теплоізоляційні мати TS-14 і додаткові елементи TS-14 складаються зі спіненого полістиролу EPS і відповідають вимогам нормативу DIN EN 13163. Теплоізоляційні мати TS-14 використовують для монтажу труб “змійкою” з кроком 12,5 см.

Переваги сухої теплої підлоги

 • Низьке навантаження на перекриття.
 • Невелика висота підлогового покриття.
 • Швидкий монтаж..
 • Теплорозподіл рівномірний по всій поверхні теплопровідних пластин TS-14.
 • Надрізи пластин TS-14 дозволяють швидко і легко обрізати необхідну частину елемента.
 • Для монтажу поворотів труб використовують спеціальні поворотні пластини TS-14.

Монтаж REHAU TS-14

Монтаж сухої водяної теплої підлоги виконується достатньо швидко. Набагато швидше, ніж з бетонною стяжкою. Спочатку по заздалегінь складеній схемі на перекриття вкладається відстінна теплоізоляція та теплоізоляційні мати. В залежності від типу приміщення під теплу підлогу можливо потрібно покласти додатковий шар пінополістиролу. На теплоізоляційні мати вкладаються і фіксуються теплопровідні пластини. Монтаж поворотів виконується за допомогою спеціальних поворотних пластин. Холості елементи TS-14 передбачені для наступних випадків:

 • перед розподільчим колектором (на відстані близько 1 м);
 • в місцях виступів, колон, проходу каналізації, повітропроводів і т.д .;
 • для заповнення порожніх площ в приміщеннях неправильної форми.

За допомогою інструменту для вирізання можна створювати канавки необхідної геометрії. Після цього один кінець труби приєднується до колектора і труба RAUTHERM S 14 x 1,5 мм вкладається в овальні пази пластин без напруження. Після укладки труби її другий кінець приєднується до колектора. Поверх пластин з трубами кладеться “суха стяжка” (гіпсоволокнисті плити) і чистова підлога. Це може бути паркет, ламінат, лінолеум, інше.

Суха тепла підлога – незамінне рішення для перекриттів, на які недопустиме значне навантаження.

Leave a Reply