TESLA буде співпрацювати з SUNRUN по сонячним батареям

Tesla оголосила про початок співпраці з Sunrun – найбільшим інсталятором сонячних панелей в США.

Tesla-Powerwall сонячне рішення від ТЕСЛА.

З 2016 року Tesla придбала компанію SolarCity, яка довгий час була найбільшим інсталятором сонячних електричних батарей в США. Однак Tesla реструктурувала SolarCity і зосередилася на вартості і вигідних умовах придбання установок, що позначилося на швидкості виконання робіт по інсталяції систем. Крім того, Tesla просувала своє рішення p “сонячної черепиці” , яка має меншу “віддачу” енергії з одиниці площі, ніж традиційні сонячні панелі.

У 2018 році на перше місце вийшла компанія Sunrun і суттєво випередила Tesla на північно-американському ринку “побутових” сонячних електростанцій. Наприклад, за перший квартал 2020 р Sunrun встановила майже втричі більше сонячних установок, ніж Tesla (97 МВт у Sunrun проти 35 МВт у Tesla).

Тепер компанії Sunrun і Tesla домовилися про співпрацю – Sunrun буде пропонувати своїм клієнтам встановити акумулятори Tesla Powerwall разом зі своїми сонячними установками.

Sunrun також має власну пропозицію по акумуляторам Brightbox, але тепер готова до співпраці з Tesla.

Системи зберігання енергії Powerwall зараз виявилися істотно дешевші, ніж, наприклад, популярні домашні акумулятори LG Chem RESU, які сьогодні вважаються найбільшим конкурентом для Powerwall на ринку домашніх накопичувачів в багатьох частинах світу. Крім того,забезпечують більшу ємність накопичення енергії (13,5 кВт*год в порівнянні з 9,3 кВт*год). Тепер ціна Powerwall 2.0 – менш $5500 разом з інвертором, і в цілому пропозиція системи зберігання енергії від Tesla стало набагато привабливішою, ніж раніше.

Минулого місяця Tesla оголосила, що встановила свій 100-тисячний домашній акумулятор Powerwall.

При цьому спостерігається істотне збільшення попиту на системи акумулювання від Tesla, і їх зараз не так просто придбати окремо. Тому і з’явилася «комплексна пропозиція» акумулятор + панелі + монтаж від фірми-конкурента.

У США придбання систем домашнього зберігання енергії стимулюється різними методами. Зокрема, придбання домашніх акумуляторів в поєднанні з сонячною системою супроводжується в США податковою знижкою на 26%. Sunrun планує скористатися цим шляхом співпраці з Tesla, комплектуючи свої сонячні системи акумуляторами Powerwall.

Деякі регіональні фірми-інсталятори сонячних систем в США також отримали право встановлювати Powerwalls разом зі своїми панелями.

Leave a Reply