Tesla Solar Roof: версія 3

Tesla випустила 3 версію сонячних панелей Solar Roof. Нові сонячні панелі стилізовані під французький сланець – черепицю.

TESLA SOLAR ROOF 3-го покоління.

Tesla Solar Roof третього покоління виглядають, як звичайна покрівельна черепиця. У попередніх версіях панелі за допомогою гідрографічного друку були стилізовані під французький шифер і тосканське скло. Новий продукт міцніший і дешевший від попередників. Електричні панелі Tesla Solar Roof вийдуть дешевше, ніж купувати окремо черепицю на дах і сонячні батареї.

Плитка виготовлена із загартованого скла, яке в три рази міцніше попередньої версії. Удвічі зменшено кількість деталей. Це дозволяє знизити витрати і час монтажу черепиці. За словами гендиректора Tesla Ілона Маска, на черепицю Tesla Solar Roof дається 25-річна гарантія.

В лютому 2019 в Україні запустили виробництво сонячних панелей.

Установка нової сонячної черепиці обійдеться дешевше, ніж заміна даху та встановлення окремих сонячних батарей. ККД новинки трохи нижче, ніж у традиційних сонячних панелі. Однак, за рахунок більш повного покриття поверхні даху вироблення електроенергії не буде меншим.

Вперше Tesla продемонструвала сонячну черепицю ще в 2016 році. Продукт відомий під назвою «сонячний дах» (solar roof). Він об’єднує в собі дві функції – продукування електроенергії і захист будинку від опадів. Пропонується чотири види скляних панелей:

  • керамічна черепиця італійського стилю
  • сланець
  • текстурована плитка
  • гладка плитка

Кожна черепиця складається з трьох шарів – надміцного і ударостойкого загартованого скла, високоефективної сонячної батареї і кольорової плівки або текстури, що імітує популярні види покрівлі: кераміку, сланець або дранку.

Поки можна замовити тільки один варіант черепиці, але в компанії планують кожні шість-дев’ять місяців робити доступними нові варіанти.

Одна з важливих переваг нових сонячних панелей-плиток Solar Roof є простота монтажу. По завіренню Ілона Маска, дах можна встановити за вісім годин. Йдеться про комплект для середнього будинку площею близько 150-200 м2 і потужністю 10-12 кВт. Коштує такий комплект приблизно 34 000 доларів з урахуванням компенсації за установку сонячних батарей.

Що стосується ефективності плитки в порівнянні з окремою батареєю, вона трохи нижче. Це розумний компроміс між продуктивністю та  гарним зовнішнім виглядом. Оскільки черепиця покриває весь дах, на загальному виробленні це не позначається.

Leave a Reply