Tesla побудує мегазавод з випуску сховищ електроенергії

Компанія Tesla Ілона Маска почала будувати в Латроп (штат Каліфорнія) завод з виробництва стаціонарних сховищ електроенергії, заявив мер міста Сонні Далівал в своєму фейсбуці. Вже відбулася церемонія закладки фундаменту нового об’єкта – він отримав назву Megafactory ( «Мегазавод»). Сховища вдають із себе вантажні контейнери, які можна ставити хоч «в чистому полі».

Tesla почала будувати Мегазаводи з випуску сховищ електроенергії.

«Ми пишаємося, що у нас побудують Megafactory – один з новітніх проектів Tesla в регіоні <…> Це означає, що наше місто буде сильніше процвітати, в ньому з’явиться більше можливостей для працевлаштування, а нашу планету буде чекати більш світле майбутнє», – написав Далівал.

Він також виклав кілька фотографій з церемонії закладки фундаменту нового заводу Tesla.

Проект Megafactory передбачає виробництво MegaPack – сховищ електроенергії ємністю 3 МВт/год. Їх будуть робити в вигляді вантажних контейнерів, які зручно перевозити і розміщувати «в чистому полі», зазначило видання Electrek. При цьому сховища оснастять не тільки акумуляторами для зберігання енергії, але також інверторами і системою охолодження. Тобто MegaPack будуть мати достатню автономність.

У Tesla відмовилися) давати Bloomberg коментарі з приводу будівництва заводу, а мерія не відповіла на питання про те, чому Далівал видалив пост.

У Латроп вже давно розташовані склади та логістичні центри компанії Ілона Маска. Флагманський автомобільний завод Tesla в США теж знаходиться в Каліфорнії – у Фрімонті. На думку агентства, розширення діяльності Tesla в Латроп – це знак того, що фірма як і раніше вважає штат ключовим для свого бізнесу. Після того як в грудні 2020 року Ілон Маск переїхав до Техасу і розкритикував політику Каліфорнії, виникли побоювання, що Tesla може піти з Каліфорнії. Підтвердженням цього припущення стало будівництво компанією нового заводу з виробництва машин Model Y і Cybertruck в Остіні.

Leave a Reply