Сонячні панелі в 3-му кварталі 2017 встановило 688 домогосподарств

Сонячні панелі і монтажники на даху.

У III кварталі 2017 року 688 домогосподарств встановили сонячні панелі, що в півтора рази більше, ніж за весь 2016, і на 42% більше в порівнянні з II кварталом цього року, надає інформацію прес-служба Держенергоефективності.
При цьому за аналогічний період 2016 року тільки на 195 будинках встановили сонячні панелі. За цей же період 2015 таких було лише 38.
Крім цього, в III кварталі 2017 загальна встановлена ​​потужність сонячних станцій приватних домогосподарств. Всього в Україні на сьогодні 2323 сім’ї встановили сонячні панелі та залучили для цього майже 35 млн євро інвестицій. Загальна потужність 37 МВт, ріст – 49%.

Динаміка росту встановлення сонячних панелей в Україні.

«Стрімкий попит населення на” сонячну “електроенергію пояснюється прийнятим в 2015 році Законом України № 514-VIII, яким надано вигідний» зелений «тариф з прив’язкою його до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої “чистої” електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені в сонячні панелі беззастережно по інфляції », – розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Сонячні електроустановки стають доступними та цікавішими як для пересічних громадян, так і інвесторів:

  • установки потужністю до 30 кВт в 2017 році, можуть реалізовувати «чисту» енергію за тарифом 18,09 євроцента / кВт * год до 2030 року
  • встановлювати сонячні панелі заохочує влада на місцях. Зокрема, у Львівській області з обласного бюджету домогосподарству повертають 22% річних по кредиту на сонячні панелі, а в Житомирській області – 20% суми кредиту.
  • в Україні більше 6,5 млн. приватних домогосподарств

В Держенергоефективності розраховують на появу інвесторів з будівництва в Україні заводу по виробництву сонячних модулів. Це буде вигідно і для інвестора, і для економіки України.

Лідером по кількості сонячних панелей на сьогодні є Київська, за нею Дніпропетровська і Тернопільська області.

Кількість сонячних панелей в Україні по областям на 2017 рік 3 кв. До речі, можна брати приклад з Каліфорнії де оптова ціна електроенергії падала нижче 0. Правда, в Каліфорнії тепло та сонячно.

Leave a Reply