В Україні запрацює Фонд енергоефективності

Фонд енергоефективності запрацює з січня 2018..

З 1 січня в Україні запрацює Фонд енергоефективності. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів. Бюджет Фонду буде формуватись за рахунок державного бюджету і коштів від міжнародних партнерів України.

Коментуючи запуск роботи Фонду, прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що це, по суті, є стартом масштабних змін в сфері, перш за все, комунального господарства країни.

Планується, що Фонд надаватиме кошти для реалізації проектів термомодернізації будинків, впровадження систем керування та моніторингу, встановлення ефективного обладнання для систем опалення, водопостачання, охолодження. Кошти будуть виділятись як на новобудови, так і заміну наявних систем і устаткування на більш ефективне.

Формою співпраці буде часткове відшкодування витрат на придбання енергоефективного обладнання та комплектуючих фізичним або юридичним особам, – повідомляється в прес-релізі. “Ми виділяємо в цілому (на програми енергоефективності) 2 млрд. гривень , з яких 400 млн гривень – це “теплі кредити”, а 1,6 млрд. гривень – це масштабні проекти енергомодернізації “, – сказав Гройсман. Він також повідомив, що крім поповнень з Держбюджету очікуються надходження від європейських партнерів. Є рішення про виділення 100 млн євро, це приблизно 3 млрд грн. Цей транш планується розділити на кілька періодів.

За рахунок роботи Фонду енергоефективності Уряд планує знизити щорічне споживання природного газу не менш ніж на 1,5 млрд кубометрів на протязі 3-5 років. Також близько 75 тис. додаткових робочих місць повинно бути створено додатково за рахунок створення нових підприємств – виробників енергоефективного обладнання.

Варто зазначити, що програма “Теплі кредити” діяла в Україні на протязі 2016-2017 років. Також покупці енергоефективного обладнання можуть заощадити до 35% (до 3000 EUR) ставши учасником програми IQ Energy (організатор ЕБРР).

Leave a Reply