Вентилятори – типи та еволюція

Відомо, що функціональні пристрої для охолодження та розсіювання тепла – вентилятори, існували ще до 3000 р. до н. е. Згідно з кількома живописами та свідченнями того періоду, греки, римляни та етруски використовували вентилятори як охолоджуючі пристрої. З іншого боку, записи з китайської літератури показують, що їхні люди звикли асоціювати вентилятори з історичними персонажами та древніми міфічними істотами.

Першим типом вентиляторів, коли-небудь представлених у всьому світі, були європейські складні вентилятори, які розглядались як символ статусу і особливо служили для знатних та королівських сімей.

Еволюція вентиляторів

Починаючи з простих складних вентиляторів і поступово перетворюючись на електричні вентилятори, ці охолоджувальні прилади пройшли великий еволюційний період.

 • Темні віки
  У темну епоху екранний вентилятор, також відомий як “pien-mien”, був найбільш часто використовуваним типом вентиляторів у Китаї.
 • 17 століття
  Складні вентилятори зазвичай використовувалися протягом цього періоду, в результаті чого в 17-е століття є часом для розвитку складних вентиляторів.
 • 18 століття
  Розкладні вентилятори все ще використовувались у супроводі штампованих вентиляторів, які було дешевше придбати та виготовити.
 • 19 століття
  Цього періоду було використано тонни штампованих вентиляторів, під час яких маленькі туалетні вентилятори також почали набувати значної популярності.
 • 20 століття
  Двадцяте століття побачило велику кількість шанувальників, за яким послідувало використання лопастних вентиляторів.
 • 21 століття
  Хоча використання декоративних вентиляторів більше не спостерігається, у наш час вентилятори використовуються саме для охолодження та опалення.

Типи вентиляторів

Ви можете знати лише про стельові та настільні вентилятори, оскільки вони є двома найбільш часто використовуваними і популярними у більшості домогосподарств. Однак існує величезна різноманітність інших різних типів вентиляторів, серед яких більшість із них використовуються в будинках, а інші часто зустрічаються на фабриках і складах.

Стельовий вентилятор

Це стандартний і найбільш часто використовуваний вентилятор, який ви знайдете в більшості домогосподарств. Це механічний вентилятор, який зазвичай живиться від електрики і кріпиться до стелі кімнати.

Стельовий вентилятор.Ці вентилятори, як правило, складаються з обертових лопатей, які допомагають рівномірно циркулювати та розповсюджуватися навколо повітря. Оскільки стельові вентилятори підвішені, як правило, з середини кімнати, повітря рівномірно передається у всьому простору або кімнаті.

Використання цих вентиляторів сягає 500 р. до н.е., і вони в основному походять з Індії. У ті часи стельові вентилятори працювали вручну за допомогою шнура. Після цього, протягом 1870-х років, в США були запроваджені поворотні стельові вентилятори, де вони працювали за допомогою потоку проточної води. Цікаво, що деякі роторні вентилятори існують і сьогодні і їх можна знайти в деяких районах півдня США.

Нарешті, в 1882 році стельові вентилятори з електричним приводом були винайдені Філіпом Ділом. Кожен із цих вентиляторів складався з власного блоку, який допомагає їм працювати з електричним струмом.

Що стосується використання, стельові вентилятори переміщують лише повітря і допомагають як у нагріванні, так і в охолодженні за допомогою свого зворотного механізму для напрямку повітря.

Настільний вентилятор

Після стельових вентиляторів, настільні є ще одним дуже популярним і улюбленим варіантом у більшості людей. Ви можете розмістити обдувач на столі або навіть на підлозі. Все, що йому потрібно – це міцна основа. Вони компактні за розміром, зручні у використанні, а також надзвичайно портативні.

Настільні вентилятори також мають електричне живлення і мають двигун, що працює всередині них. Багато людей воліють користуватися настільними вентиляторами, враховуючи їх економічність, гнучкість використання та довговічність.

Однією з найбільших переваг цих шанувальників є те, що вони оснащені керуванням. Оскільки дизайн та технічні аспекти цих вентиляторів постійно вдосконалюються, вони, як правило, пропонують підвищену зручність та простоту використання. У наш час кілька вентиляторних компаній виробляють високошвидкісні настільні вентилятори зі своїми окремими пристроями з дистанційним управлінням. Ця функція допомагає користувачам регулювати напрямок і швидкість руху повітря відповідно до їх вимог. Крім того, ці вентилятори забезпечують більш широке охоплення та більш рівномірний розподіл повітря завдяки тому, що вони забезпечують вентиляцію повітря горизонтально.

Баштовий вентилятор

Як випливає з назви, це досить високий, вузький, схожий на вежу вентилятор, який зазвичай має дуже гладкі та компактні конструкції. Баштові дуйчики вважаються охолоджувальними приладами, які мають поворотну основу. Вони також мають вбудовані іонізатори, які сприяють очищенню повітря.

Баштовий вентилятор.

Баштові вентилятори охоплюють велику площу, оскільки продувають повітря під кутом 90 градусів. Вони також містять отвори з боків, які дозволяють їм втягувати зовнішнє повітря.

Вони мають простий вентиляторний механізм, що складається з циліндричних лопатей для ідеального процесу подачі повітря. Порівняно з охолоджувачем повітря, вентилятори по типу башти споживають менше енергії. Це робить його справді відмінним від кондиціонера, враховуючи те, що він не охолоджує повітря, а просто стимулює потік повітря.

Великою перевагою використання баштових вентиляторів перед звичайними електричними вентиляторами є те, що вони займають дійсно менше місця, що робить їх суперлегкими і надзвичайно портативними.

Вентилятор на п’єдесталі

Вони найбільш відомі своїми потужними охолоджувальними можливостями та підвищеною універсальністю. Вентилятори на п’єдесталі описуються як електричні вентилятори, які працюють за допомогою знімної підставки, яку можна регулювати відповідно до ваших потреб та потреб.

Ветилятор на п'єдесталі.

Вони можуть бути неймовірно високі за висотою постанови. Виготовляються з вбудованою функцією повертання, що значно допомагає в максимальному розподілі та передачі повітря. Вони також надзвичайно легкі та портативні, а це означає, що на відміну від стельовихв, їх можна легко переміщати та просто вмикати у розетку.

Ще однією чудовою перевагою вентиляторів на п’єдесталі є те, що вони є багатофункціональними, і більшість сучасних вентиляторів на п’єдесталі оснащені пультом дистанційного керування, який допомагає контролювати швидкість та напрямок повітря, просто сидячи на одному місці.

Витяжний вентилятор

Зазвичай витяжні вентилятори зустрічаються у ванних кімнатах більшості людей, оскільки їх головне призначення – забезпечити вентиляцію. Ці вентилятори також очищають повітря від забруднюючих речовин і запобігають надмірному нагріванню.

Витяжні вентилятори зазвичай працюють від електрики. Їх робота подібна до будь-якого іншого вентилятора. Лопаті вентилятора починають рухатися і провітрювати повітря навколо.

Лопаті витяжного вентилятора обертаються з дуже високою швидкістю і це обертання відтягує все гаряче повітря кімнати або ванної до вентилятора, яке потім випускається назовні. У свою чергу, прохолодне і свіже повітря ззовні починає заповнювати приміщення, коли ви використовуєте вентилятор витяжки.

Існують різні моделі витяжних вентиляторів, які також мають термостат у своїх системах. Термостат в основному допомагає регулювати температуру в ситуаціях, коли відносно високі температури заповнюють приміщення або простір.

Настінний вентилятор

Коли площа приміщення є проблемою, настінні вентилятори приходять вам на допомогу! Вони призначені для компактних і вузьких приміщень, які мають дуже низьку або високу стелю, а також не мають належної проводки.

Настінні вентилятори ідеально підходять для невеликих офісів, глядацьких залів, величезних вечірніх залів, а також складських приміщень. Вони також мають досить різні системи експлуатації та функціонування порівняно зі стандартними стельовими вентиляторами. Ці вентилятори просто штовхають повітря по всій території, де вони встановлені. З іншого боку, стельові вентилятори циркулюють повітря, наддуваючи його вниз.

Основні три переваги, пов’язані з настінними вентиляторами: вони економлять багато площі підлоги, вони прокладають шлях до миттєвого руху випаровуваного повітря і, нарешті, ці вентилятори значно допомагають циркулювати кондиціонеру.

Настінні вентилятори зазвичай включають пульт дистанційного керування, лопаті обертання, ідеальний розмір, легкі і довговічні, а також мають кілька налаштувань швидкості на вентиляторі.

Туманний вентилятор

Якщо покупка кондиціонера не є можливою, інвестуйте в якісний вентилятор-туманоутворювач. Ці вентилятори – чудовий спосіб, коли вам потрібно здути тепло і охолодитись в інтенсивні літні періоди.

Цікаво, що ці вентилятори потребують подачі води, яка висмоктується у вигляді туману через насоси високого тиску, що містяться в системі вентиляторів. Потім туман циркулює по всій області, де він поступово змішується з теплим повітрям.

Водяний насос високого тиску у запобіжних вентиляторах поєднаний з потужним нагнітачем, що забезпечує надзвичайно ефективне охолодження як внутрішніх, так і зовнішніх приміщень. Найкраще те, що туман, який виробляють ці вентилятори, настільки легкий і тонкий, що ви навіть не відчуєте нічого на своїй шкірі, а ваш одяг не намокне.

Вентилятори-туманоутворювачі – це не просто чудові охолоджувальні прилади, і інодівони навіть більш енергоефективні, ніж системи кондиціонування. Якщо порівнювати компактний і портативний кондиціонер з досить великим вентилятором, останній використовує близько 900 Вт потужності, тоді як перший може споживати навіть менше 30 Вт.

За допомогою таких пристроїв ви можете легко насолодитися розкішшю охолодження, платячи низькі рахунки за електроенергію, а також не турбуючись про витрачання енергії.

Підлоговий вентилятор

Ці вентилятори в основному використовуються для охолодження повітря внизу кімнати, тому вони тримаються на підлозі. Що стосується циркуляції повітряі, то підлогові вентилятори вирішують більшість власників будинків, забезпечуючи виняткову продуктивність.

Ці вентилятори надзвичайно зручні, і ви можете розмістити їх де завгодно. Вони також мають цілком очевидну перевагу перед стельовими вентиляторами, яка полягає в тому, що вони не потребують постійної установки. Це говорить про те, що їх можна використовувати для охолодження навіть у відкритих приміщеннях, таких як патіо , балкони та тераси.

Більшість підлогових вентиляторів включають металеву сталь або пластичну конструкцію вищого класу, кут обертання на 180 градусів, вбудоване обертання, регульовану висоту, нахиляючі головки та компактні конструкції.

Ви знайдете підлогові вентилятори різних розмірів, форм та типів. Деякі з його поширених типів включають безлезові вентилятори, коробчаті вентилятори, віконні вентилятори тощо.

Промисловий вентилятор

Їх також називають промисловими повітродувками, основною метою яких є пропуск великого потоку газу або повітря до різних конструкцій і приміщень. Він складається з ряду обертових лопатей, що приводиться в рух моторною турбіною.

Вентилятор осьовий.

Основною або ключовою функцією промислових вентиляторів є безперервний потік повітря, який потім використовується для ряду різних цілей, включаючи очищення повітря, охолодження, вихлоп, згоряння, вентиляцію, сушіння, аерацію та багато інших.

Існує два основних типи промислових вентиляторів: відцентрові та осьові вентилятори. Осьові вентилятори в основному використовують осьові сили, щоб забезпечити рух повітря. Вони роблять це за допомогою центральної втулки з лопатями, які прикріплені до вентиляторної системи. Ступина обертається з великою швидкістю, що змушує повітся всередині вентилятора рухатися до валу колеса.

З іншого боку, відцентрові вентилятори використовують відцентрові сили, які досягаються за допомогою обертового диска, що знаходиться в машині. На цьому обертовому диску є лопаті, які встановлені під правильним кутом, що додатково сприяє збільшенню тиску газу або повітря. Ці вентилятори також називаються “свитком” або “кліткою білки”, оскільки вони містяться у зовнішній частині корпусу вентилятора у формі сувої. Їх основною функцією є забезпечення швидкої ескалації повітря або газу, що проходить через вентиляторну систему.

Leave a Reply