Viessmann Vitocrossal – котел з інноваційним дисковим пальником

Компактний, зручний і високоефективний – новий газовий конденсаційний котел Viessmann Vitocrossal 300 (тип CRU). При номінальній тепловій потужності від 800 до 1000 кіловат і допустимому робочому тиску до 6 бар котел підходить для комерційних і промислових підприємств, багатоквартирних будинків і муніципальних об’єктів.

Газовий конденсаційний теплогенератор Vitocrossal 300 (тип CRU) з ККД 9 8 % представлений в двох варіантах потужності – 800 і 1000 кВт. Компактні розміри і конструктивні рішення, покладені в її основу, дозволяють значно спростити монтаж, особливо при модернізації систем опалення. Пальник MatriX Disc, яким комплектується котел, має діапазон модуляції 1: 6 і забезпечує високу енергоефективність роботи опалювальної установки.

Viessmann представляє котел Vitocrossal з інноваційним дисковим пальником

Інноваційний дисковий пальник

За високу енергоефективність і економну витрату палива в котлах Vitocrossal 300 (тип CRU) відповідають перевірені роками теплообмінник з нержавіючої сталі Inox-Crossal і інноваційний дисковий пальник MatriX Disc. Нова розробка компанії поєднує в собі високу продуктивність на невеликому просторі. Серце пальника – розрахована на високу питому потужність полум’яна голова в формі диска з вогнестійким сітчастим покриттям. Завдяки широкому діапазону модуляції 1: 6 (при роботі на природному газі) пальник регулює свою потужність точно відповідно до поточним споживанням тепла.

Конденсаційний режим

Камера згоряння нових Vitocrossal 300 CRU має прохідну конструкцію і низьку теплонапруженність. За рахунок цього досягається мінімальний рівень викидів шкідливих речовин при спалюванні палива. Ефективний теплоз’єм і високу швидкість конденсації в котлі забезпечує перевірена часом технологія Inox-Crossal – корозійностійкий теплообмінник з функцією самоочищення. Його гладкі поверхні з нержавіючої сталі дозволяють конденсату безперешкодно стікати вниз. В результаті ефект самоочищення захищає поверхню теплообмінника від відкладень. Високоефективна теплопередача і висока швидкість конденсації Inox-Crossal забезпечують ККД до 98 % (Hs).

Насос котлового контуру не потрібен

Гідравлічна інтеграція котла проста і недорога – за рахунок великого водонаповнення знімаються обмеження щодо мінімальної об’ємної витрати теплоносія, не потрібна установка насосів котла. Другий штуцер зворотної магістралі дозволяє розділити опалювальний контур на високо- і низькотемпературний. Іншими словами, контури опалення з різними температурними режимами не доведеться об’єднувати в один. Таким чином, завдяки окремим підключенню низькотемпературного контуру забезпечуються максимальний теплоз’єм і ефективність.

Блок управління Vitotronic з асистентом введення в експлуатацію

Управління новими Vitocrossal 300 CRU здійснюється через контролер Vitotronic з кольоровим інтуїтивно зрозумілим сенсорним дисплеєм і функцією інформаційного обміну. Остання в поєднанні з Vitogate 300 (опція) забезпечує підключення до будинковим системам диспетчерського управління.

Також в систему управління вбудована функція каскаду до восьми котлів загальною потужністю до 8000 кВт, інтегрований інтерфейс WLAN для службового інтерфейсу.

Проста установка і компактні розміри

Досить часто серйозною проблемою при реновації систем опалення в житлових будинках або промислових будівлях стають габарити котла, який передбачається встановити замість відслужившого свій термін або неефективного теплогенератора. Нове високопродуктивне обладнання буває занадто складно змонтувати в зазвичай невеликому приміщенні котельні.

Конденсаційний котел Vitocrossal 300 (тип CRU) при своїй здатності обігріти 8-10 тисяч квадратних метрів площ має досить скромні для таких потужностей габарити: монтажна площа складає 3,15 і 3,36 кв. м. в залежності від потужності котла (800 або 1000 кВт).

Подібних розмірів дозволили домогтися конструктивні рішення: укорочена камера згоряння, компактні модуль теплообмінника і пальник Matrix Disc, яким комплектується котел. А секційне виконання опалювальної установки спрощує доставку та монтаж.

Простий доступ до всіх важливих компонентів

Плоска конструкція дискового пальника MatriX також дозволила скоротити монтажну площу котла. На відміну від котлів з наддувним пальником, полум’я яких заходить глибоко в топку, дверцята Vitocrossal 300 з дисковою пальником MatriX можenm повертатися в сторону.

Обслуговування котла зручно проводити навіть в невеликому приміщенні: досить зняти фронтальну і бічні панелі, верхню підняти, як капот автомобіля, а пальник повернути в сторону, забезпечуючи доступ всередину котла. При монтажі на шарнірні болти дверцята пальника можна поставити як справа, так і зліва – щоб вона відкривалася в потрібну сторону.

Переваги Viessmann Vitocrossal

Переваги для монтажних і сервісних організацій

 • Швидкий і легкий монтаж завдяки попередньо зібраним і готовим до установки модулів
 • Проста доставка до об’єкта за рахунок модульної поставки
 • Безпроблемний перший запуск завдяки асистенту введення в експлуатацію
 • Дуже зручне обслуговування і ремонту завдяки знімним бічних панелей і відкидний кришці котла
 • Вбудована функція каскаду (до восьми котлів)
 • LAN-інтерфейс для онлайн-моніторингу.

Переваги для користувачів

 • Висока експлуатаційна надійність і тривалий термін служби завдяки корозійно-стійким поверхням теплообмінника з нержавіючої сталі
 • Низький рівень споживання енергії, не потрібно насос котла завдяки великому водонаповненню
 • Простий і інтуїтивно зрозумілий контролер Vitotronic з кольоровим сенсорним дисплеєм
 • Вбудований інтерфейс WLAN для проведення сервісних налаштувань

Технічні характеристики

 • Номінальна потужність: від 800 до 1000 кВт
 • Стандартний ККД: до 98 % (Hs)
 • Допустимий робочий тиск: до 6 бар
 • Діапазон модуляції: 1: 6.

Leave a Reply