Насос для котла опалення

Циркуляційний насос для котла опалення
Циркуляційний насос для котла опалення

Циркуляційний насос для котла опалення в системі відіграє досить важливу роль – адже саме з його допомогою проводиться переміщення теплоносія. А рівномірна циркуляція з певною швидкістю – запорука якісного обігріву приміщення. Тому і вибір насоса для опалювальної системи має величезне значення, а в деяких випадках знадобиться допоміжний насос для опалення.

Види циркуляційних насосів

Правильна робота циркуляційного насоса забезпечується спеціальним елементом – ротором, на кінцях якого розміщені спеціальні лопаті, за допомогою яких і посилюється переміщення теплоносія в трубах.

У більшості сучасних моделей циркуляційних насосів встановлений один ротор, проте в деяких приладах можна зустріти і два таких елементу.

Незалежно від кількості роторів, насоси для котлів опалення ефективно будуть працювати тільки в тому випадку, якщо в системі немає повітря.
Існує два основних типи насосів – з мокрим ротором і з сухим.

 

Насос з мокрим ротором

Як зрозуміло з назви, в насосі з мокрим ротором даний елемент занурений безпосередньо в теплоносій. Спеціальна конструкція дозволяє циркулюючий рідині стикатися з елементами ротора і, таким чином, виступати в ролі охолоджувача і мастила для окремих елементів насоса. Явна перевага насоса з мокрим ротором полягає в тому, що циркуляційний насос для центрального опалення є практично безшумним, оскільки вібрація і звук працюючого ротора поглинається самим теплоносієм.

Міні насоси для опалення даного типу можуть застосовуватися як опалювальних системах, так і в тих, що здійснюють паралельно і ГВП будинку. При цьому такий побутовий насос для опалення можна використовувати як для житлових будинків, так і для промислових приміщень (промисловий циркуляційний насос для опалення). Промислові насоси для опалення мають велику потужність.

Перевіряється робота насоса двома способами – візуально (відкручується задня пробка) або ж апаратно (за допомогою спеціального приладу).

 

Насос з сухим ротором

Завдяки ізольованості деталей від вологи циркуляційний насос для опалення 12в з сухим ротором має більшу потужність і може перекачувати досить великі обсяги теплоносія, що робить допустимим застосування подібного обладнання для опалювання великих площ. Явним відмінністю між сухим і мокрим насосом, крім розташування ротора щодо теплоносія, є ще й те, що при необхідності в насосі з сухим ротором можлива заміна мотора на більш потужний.

Існує деяка відмінність насосів і по з’єднанню мотора. Зокрема, такі відцентрові насоси для опалення бувають:

  • муфтові;
  • фланцеві.

 

Навіщо потрібен циркуляційний насос

Опалювальні системи з природною циркуляцією теплоносія були популярні досить давно, однак і сьогодні їх можна зустріти в окремих будинках – тут не присутній повисітельний насос для опалення. У такій системі теплоносій переміщається завдяки елементарним законам фізики. В основі циркуляції – різна щільність і маса гарячого і холодного теплоносія. Крім цього, невеликий ухил труб системи також сприяє переміщенню.

Однак навіть невеликі погрішності, допущені при монтажі системи, можуть призвести до того, що якість обігріву приміщень буде істотно нижче. Щоб подібного не сталося, систему і доповнюють циркуляційним насосом. Електронасос для опалення будинку з легкістю усуває всі недоліки системи з природною циркуляцією теплоносія. А саме:

  • для системи не потрібно ухил труб, який вважається необхідним при мимовільному переміщенні теплоносія;
  • не висуваються жорсткі правила до перетину труб – вони можуть мати менший діаметр;
  • в системі через різницю температур не створюються пробки, що перешкоджають циркуляції теплоносія;
  • прогрів приміщення відбувається більш рівномірно, оскільки теплоносій рухається по трубах з певною, завжди однаковою швидкістю;
  • різниця температур на вході і виході мінімальна – проточні насоси опалення дозволяють економити деяку кількість палива.
    міні насоси для опалення

Стабільна температура теплоносія в системі дозволяє економити не тільки паливо, але і значно подовжує працездатність

Система опалення з циркуляційним насосом
Система опалення з циркуляційним насосом

опалювального котла. Адже за таких умов насос для підкачки системи опалення завжди працює з певною потужністю – немає умов для перегріву елемента.

Система, в якій задіяний циркуляційний змішувальний насос опалення, є більш економною.

Зокрема, в такій системі дозволяється використання регуляторів температури. Розташовані на кожному радіаторі, вони дозволяють коригувати рівень його прогріву. Таким чином – ви самі можете підбирати, яка саме температура буде вам найбільш комфортна. Крім того, використання подібних регуляторів дещо знижує рівень прогріву води, що веде до економії палива.

Крім того, циркуляційний насос, що підкачує для опалення дозволяє за рахунок активного переміщення теплоносія зберегти стабільну і комфортну температуру в приміщеннях навіть у тому випадку, якщо робота котла тимчасово зупинена. Додатковими перевагами системи з циркуляційним насосом є ще й те, що в ній може бути використано менше, ніж в системі з природною циркуляцією, кількість теплоносія.

Крім того, окремі моделі насосів зроблені таким чином, що навіть в неопалювальний сезон насос для підживлення системи опалення включається разів на день для того, щоб прогнати теплоносій по трубах. Це сприяє збереженню нормальної працездатності системи. Однак, можливо, знадобиться додатковий насос в системі опалення. Зокрема, це може бути насос для заповнення системи опалення – спеціальне пристосування, яке потрібно для заповнення води. Повітряні теплові насоси для опалення складають окрему категорію систем опалення, що використовуються в сучасності.

Leave a Reply