Вітрова електроенергія в США здешевшала за 8 років з 70 до 20 $ за МВт-год

Дослідження Міністерства енергетики США показує, що ціни на електрику від енергії вітру за вісім років знизилися на $ 50 за мегават-годину.

У центральній частині США ціни продовжують знижуватися, а згідно з новою доповіддю Управління Міністерства Енергетики з енергоефективності та поновлюваних джерел енергії, дешеві проекти в самій вітряної середній частині держави знижують середнє значення ціни по країні до 20 доларів за мегават-годину.

У доповіді підраховано, що зменшення в середньому з 70 доларів за мегават-годину 2009 року до 20 доларів за мегават-годину 2017 року склало в підсумку 50 доларів за восьмирічний період.

У той час як в найбільш вітряних районах США падіння було менше – ціни в середній частині країни впали з 55 доларів за мегават-годину до трохи менше 20 доларів за мегават-годину за той же період, – загальне зниження вражає.

Порівняння середніх цін вітрової та іншої електроенергії.

Більш потужні турбіни стали видавати більше потужності, а турбіни поменше стають ще дешевше. Згідно з доповіддю, середня вартість установки проекту в вітроенергетиці в 2017 році була 1610 доларів за кіловат, на 795 доларів менше останнього максимуму в 2009 році.

Але настають важкі часи. Аналітики називають федеральні податкові пільги на виробництво « головною мотивацією для розширення вітроенергетики », і таке кредитування буде поетапно ліквідуватися до 2024 року.

Останній «Прогноз розвитку вітроенергетики в Північній Америці», опублікований агентством Wood Mackenzie Power & Renewables, зазначає, що податкові пільги на виробництво роблять вітроенергетику найдешевшим джерелом, в порівнянні з середньою вартістю більшій частині країни. Згідно агентству, вартість вітрової електроенергії знизилася на рекордні 5 відсотків за останні чотири роки. Міністерство енергетики США пов’язує таке зниження зі збільшенням коефіцієнта використання встановлених потужностей, низькими процентними ставками і знижується собівартість установки.

Після закінчення терміну дії податкових пільг зниження ціни скоректується до 3 відсотків. Для порівняння, вартість сонячної енергії буде продовжувати падати завдяки федеральної податкової пільги на інвестиції. Базовий сценарій агентства WoodMac передбачає, що ціни на сонячну електроенергію будуть дешевше, ніж на вітрову.

Навіть при такому розкладі, в прогнозі зазначається, що в 20 штатах після дії податкових пільг на виробництво, вітроенергетика все одно буде дешевше, ніж нове виробництво на природному газі, яке буде сильно розвинене в 28 штатах до 2027 року.

Міністерство енергетики США повідомляє, що всі дешеві проекти розташовані в «поясі вітрів США», в якому швидкість вітру досягає 8,5 метрів в секунду. Більшість проектів країни знаходяться в нижній межі діапазону усереднених цін на електроенергію.

Проектам середній частині країни, у яких зараз закупівельна вартість за угодами тримається біля позначки 20 доларів за мегават-годину, не чета проекти на заході загальною потужністю на 7,5 ГВт і на північному сході на 1,5 ГВт.

Однак, згідно з Управлінню з енергетичної інформації Міністерства Енергетики (EIA), і ці проекти постійно виграють за цінами передбачувані показники газової галузі.

За даними Міністерства, річний приріст вітрових потужностей буде збільшуватися з 8 гігават в 2018 році до 10-13 гігават в 2020 році. Потім з 2021 року до 2025 буде спостерігатися спад, частково з-за поетапної ліквідації податкових пільг на виробництво.

« У той же час , – пишеться в доповіді Міністерства енергетики США, – потенціал для безперервного технологічного розвитку і зниження вартості надасть нового імпульсу перспективам довгострокового зростання, поряд із зародженням попиту на вітроенергетику у бізнесу, а також постійного оновлення вимог стандарту портфеля поновлюваних джерел енергії » .

На думку авторів, в найближчій перспективі це може допомогти розвитку 26 проектів з передачі електроенергії.

Поки галузь готується до «безпрецедентному виробничому буму» в короткостроковому періоді, в агентстві Wood Mackenzie нагадують про майбутній « похмільний синдром попиту » через поетапної ліквідації пільг. Аналітики стверджують, що триваюче зниження вартості, поряд з поступовим закриттям вугільної енергетики і розвитком проектів морської вітроенергетики, будуть продовжувати штовхати ринок вперед.

Leave a Reply