Водяні теплові насоси Viessmann Vitocal 300-G – новинка

Розсільно-водяні теплові насоси (ТН) Vitocal 300-G потужністю до 16 кВт – це нова розробка Viessmann на базі технології інверторного регулювання компресора.

інверторні теплові насоси від Viessmann

Устаткування має один з найвищих для свого класу сезонних коефіцієнтів перетворення – 5,64. Один кіловат тепла обходиться споживачеві дешевше: на 27, 5 % – в порівнянні зі стандартними грунтовими ТН, і в 5,5 рази – у порівнянні з газовими опалювальними котлами. Інженерні рішення, використані при створенні Vitocal 300-G, забезпечують підвищену надійність обладнання.

Інверторні технології дозволили добитися плавного адаптації теплового насоса до опалювальної навантаженні і, як наслідок, економічної витрати електроенергії. « У новій моделі Vitocal 300-G BW 301. C12, наприклад, потужності змінюються від 2,4 до 11,4 кВт (залежно від поточної потреби системи опалення). ТН споживають рівно стільки енергії, скільки необхідно для виробництва тепла. Для того щоб подати в систему опалення 10 кВт теплової енергії, Vitocal 300-G буде потрібно менше 2 кВт електрики », – говорить Сергій Соловйов, інженер компанії Viessmann.

Плавне керування продуктивністю компресора за допомогою інвертора забезпечує не тільки низьку вартість теплової енергії, а й підвищену відмовостійкість: зменшується кількість циклів включення / вимикання, інвертор менш чутливий до перепадів напруги трифазної електромережі в порівнянні з традиційними технологіями.

Ще один плюс до надійності і функціональності системи – вбудований ТЕН з регульованою потужністю 3-6-9 кВт, яким оснащуються все нові Vitocal 300-G. Він здатний підтримати теплопостачання будинку в разі несправності теплового насоса. А також дозволяє вирішувати завдання щодо забезпечення швидкого нагріву гарячої води і досягнення більш високих опалювальних температур, які потрібні тимчасово і на короткий період.

« Вбудований ТЕН, крім серії Vitocal 300-G, присутній і в оновленій лінійці Vitocal 200-G потужністю до 17 кВт, – пояснює Сергій Соловйов. – У ній не використовуються інвертори – уникнути стрибків напруги в електромережі при запуску обладнання дозволяє пристрій плавного пуску. В оновленій лінійці 200-G воно вбудовується в усі моделі, які в залежності від типу тепер можуть працювати від одно-, трифазної мережі».

Дві лінійки теплових насосів об’єднує не тільки наявність вбудованого Тена – перемикання між опаленням і нагріванням гарячої води в Vitocal 300-G і 200-G здійснюється вбудованим триходовим перемикаючим клапаном. Енергоефективні циркуляційні насоси з регульованою продуктивністю тепер використовуються тільки для розсолу і вторинного контурів.

Монтажні рішення обох серій теж ідентичні: обшивки ТН попередньо змонтовані, а приєднувальні труби первинного і вторинного контуру підключаються зверху – обладнання можна ставити впритул до стіни. У нових моделей Vitocal 300-G установча глибина зменшилася на 164 мм: для монтажу теплового насоса тепер потрібно приблизно така ж площа, як і для установки повнорозмірною пральної машини, – трохи більше 0,4 кв. м. А за рахунок плавного регулювання потужності є можливість відмовитися від установки буферної ємності.

У комплект поставки Vitocal 300-G і 200-G входять погодозалежний контролер Vitotronic 200 з датчиком температури зовнішнього повітря, група безпеки для контуру опалення та інтегрований контроль фаз. Концепція електричних підключень реалізована так, щоб мінімізувати довжину кабелів всередині теплового насоса і зменшити ймовірність помилок при монтажі: електропідключення (230/400 V), підключення з низькою напругою і силова частина компактно згруповані по типу. Електроніка знаходиться в ізольованому від гідравлічних компонентів просторі, що дозволяє уникнути попадання води на плати.

Відразу «з коробки» новий тепловий насос Vitocal 300-G вже може працювати на один прямий опалювальний контур. ТН здатний видати плюс 6 5 ° C навіть при температурі джерела тепла в первинному контурі мінус 1 0 ° C. Контролер дозволяє підключати до трьох опалювальних контурів (в тому числі до двох із змішувачами), контури ГВС і охолодження. Температурні межі Vitocal 200-G скромніше: на плюс 6 5 ° C ці моделі виходять при температурі джерела тепла в первинному контурі 0 ° C, але при цьому підтримують об’єднання до п’яти теплових насосів в каскад.

Гарантія на Vitocal 300-G і оновлену лінійку Vitocal 200-G становить два роки.

Leave a Reply